Samsung wypuścił drobną, ale istotną aktualizację dla Galaxy S6

W ostatnich dniach w sieci głośno było na temat słabego zarządzania pamięcią RAM przez flagowe smartfony Samsunga – Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Wygląda na to, że koreański koncern szybko znalazł źródło problemów i ich rozwiązanie, bowiem pierwsi użytkownicy Galaxy S6 otrzymują aktualizację oprogramowania.

Aktualizacja waży 138,32MB, a oficjalny changelog jest, co tu dużo mówić, bardzo enigmatyczny. Dowiadujemy się z niego jedynie, że najnowsza wersja oprogramowania wprowadza przede wszystkim poprawki błędów i usprawnienia w zakresie stabilności i wydajności urządzenia, jak również nowe/ulepszone funkcje. Co nam to mówi? Niewiele, ale daje nadzieję, że wspomniane poprawki i usprawnienia dotyczą właśnie między innymi zarządzania RAM-em.

Po zaktualizowaniu telefon wykazuje numer oprogramowania G920FXXU1AODG. Dla porównania aktualnie na moim testowym Galaxy S6 jest G920FXXU1AOCV, a Galaxy S6 Edge – G925FXXU1AOCV.

Aktualizacja została udostępniona w pierwszej kolejności właścicielom Galaxy S6 kupionym w brytyjskiej sieci Vodafone. Daje to nadzieję, że wkrótce powinna się rozprzestrzenić również na pozostałe kraje. W Polsce, póki co, nie jest dostępna.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona