Ważne

Galaxy S6 dostępny w dwóch wersjach – z aparatem od Sony lub Samsunga

Samsung znany jest z tego, że na rynek wprowadza kilka wersji swoich produktów. Żeby nie szukać daleko – taka sytuacja miała miejsce choćby w przypadku Galaxy Note 4, który dostępny jest z procesorem Exynos 5433 lub Snapdragon 805. Okazuje się, że w najnowszych flagowcach koreański koncern również zastosował różne komponenty – w tym wypadku jednak w grę wchodzą różne matryce aparatów: część sprzedawana jest z Sony IMX240, pozostałe – samsungowym ISOCELL.

O ile w przypadku Galaxy Note 4 zastosowanie różnych sensorów było argumentowane właśnie różnymi jednostkami centralnymi, tak w Galaxy S6 mamy przecież tylko jeden procesor – Exynos 7420. To zdecydowanie jest niezrozumiała sytuacja, której chyba nikt się nie spodziewał. Sprawa wyszła na jaw dzięki użytkownikom forum XDA.

Zapytacie na pewno, która wersja S6 robi lepsze zdjęcia. Po odpowiedź zajrzyjcie do poniższych zdjęć porównawczych opublikowanych przez portal SamMobile. Wszystkie znajdziecie pod tym adresem.

Jeden z użytkowników forum XDA, pulautikus, dorzucił też cegiełkę od siebie:

Rtkm8Cj

Jeśli jesteście w posiadaniu Galaxy S6 lub Galaxy S6 Edge możecie sami sprawdzić, jaki aparat posiadacie. Wystarczy wpisać kod *#34971539# na klawiaturze numerycznej swojego telefonu, zatwierdzić “zieloną słuchawką” i z menu wybrać ISP Ver.

Dobra wiadomość dla mnie jest taka, że w testowym Galaxy S6 mam aparat od Samsunga, a w Galaxy S6 Edge – od Sony. Możecie się zatem spodziewać na dniach materiału porównawczego, przygotowanego przez mojego znajomego fotografa.

Komentarze

  • tawriabank

    witam czy ten test porównawczy będzie czy nie ?

  • ISOCELL

    Testy przeprowadził już DXo czy jak im tam i okazało się że ISOCELL jest nawet lepsze od Sony bo lepiej oddaje kolory bez przekłamania i przesadnego rozjaśniania. Sony jak na przymus kosztem szumu rozjaśnia zdjęcie a ISOCELL Samsunga robi tak że zdjęcie będzie nie jaśniejsze i bardziej zaszumione czy ciemne i zaszumione tylko pół na pół tak żeby szumu było jak najmniej, obraz był jak najjaśniejszy, i był jak najbardziej naturalnie odwzorowany a jak komuś za ciemno to niech sobie dokupi wuźwa noktowizor bo to jest telefon a nie aparat za 30 000 z 20oma obiektywami co chinzcyi z takimi chodzą że wygląda jak islamista z bazuką. Przepraszam ale obczytałem sie o tym dużo i zaczynam sie bulwersować mam nadzieje że tabletowo sie nie obrazi

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona