Ważne

Android 5.1.1 udostępniony dla trzech tabletów: Nexus 7 2012, Nexus 7 2013 i Nexus 10

Cykl wydawniczy Androida w ostatnim czasie mocno przyśpieszył. Wydawane są coraz to nowsze wersje systemu, które – trudno nie odnieść takiego wrażenia – często są poprawkami poprawek. W ubiegłym miesiącu poznaliśmy Androida 5.1.1, który do wczoraj nie był dostępny na żadnym tablecie (wyłącznie na Nexus Player). W nocy z wczoraj na dziś się to zmieniło, dzięki czemu pierwsi użytkownicy Nexusów 7 i 10 mogą cieszyć się z najnowszej wersji zielonego robota.

Android 5.1.1 został udostępniony dla trzech tabletów: Nexus 7 2012 (pierwszej generacji), Nexus 7 2013 (drugiej generacji) oraz Nexus 10. W przypadku wszystkich modeli aktualizację póki co otrzymały wersje WiFi. Nexus 7 2012 3G i Nexus 7 2013 LTE muszą jeszcze nieco na nią poczekać, ale to tylko kwestia czasu.

Najnowsza wersja systemu została udostępniona w formie aktualizacji OTA dla Nexusa 10, natomiast w przypadku pozostałych dwóch urządzeń mowa jest o obrazie systemu, który można znaleźć na stronie Google. Jeśli zatem nie czujecie się na siłach, by wgrać system samemu, poczekajcie na OTA – ta powinna się pojawić w ciągu najbliższych dni (a może nawet godzin, bazując na dotychczasowych ruchach Google).

Oficjalnego changelogu Androida 5.1.1 póki co na próżno szukać, aczkolwiek można się domyślać, że wprowadza przede wszystkim usprawnienia wydajności i działania urządzeń, w tym również czas ich pracy.

Komentarze

 • nylu

  To moze 5.1.1 okaze sie juz ok

 • Stasiek

  Wiadomo coś o sprawie umarłych nexusów po aktualizacji do androida 5.1?

  • Fedurrr

   Mój nie umarł, 5.02 był lichy, 5.1 ciut lepiej, bywa że działa jak burza na Nexus 7 3g, ale bywa że złapie jakąś zamułe, wtedy trzeba czekać chwile wciskanie nic nie daje. Wydaje mi się ze ma to coś wspólnego z pamięcią, do tego procek juz nie nowy. Sam interfejs płynny, problemy jak się odpali kilka aptek na raz, losowo, zadko zamula ale jednak pojawia się czasem. Raz w ciągu tych kilku tyg reset zaliczył.
   Dam szanse 5.1.1, a później zadecyduje czy na kitkat wrócę.

   28 kwietnia żona dostała na LG l90 update do Lollipop’a i śmiga tak samo dobrze jak na kitkat, siedzi tam Snapdragon 400 4×1.2 GHz. Zero Łagów.

   Może tegra3 jest juz za słaba albo raczej system słabo zoptymalizowany. Taki android 5 na sile nie ma sensu, nic wielkiego sam z siebie nie daje czego nie można na kitkat.

   • Robiles zwykly update czy wyczysciles caly system i wgrales na nowo?

    • Fedurrr

     Przy każdej zmianie systemu robie czysty system z racji posiadania zawsze roota i custom recovery, ota update nie przejdzie custom recovery a nawet zmiany hosta np poprzez adware, a reklam nie lubię. Czysty system, po hard reszcie dodatkowo.

 • Ktoś już ma na 7 2012 a wcześniej miał 5.1 i powie czy warto updatetować? W ten weekend miałem zamiar wrucić do KK 4.4 bo od 5 jest tragedia….

  • TS

   Ja wróciłem z 5.0.2 na KK i tablet działa. Na 5 w zasadzie częściej wk…iał niż działał

   • Ja poczekam jeszcze na 5.1.1 i tak nie mam nic do stracenia zobacze jak hula i wracam do KK jak nadal bedzie zamulać

 • Nylu

  Dzisiaj dostałem aktualizacje 5.1.1 internet jakby troszkę plynniej a co dalej to się zobaczy ,troszkę potestuje i napisze czy i co jest lepiej

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona