Ważne

Android 5.1.1 udostępniony dla trzech tabletów: Nexus 7 2012, Nexus 7 2013 i Nexus 10

Cykl wydawniczy Androida w ostatnim czasie mocno przyśpieszył. Wydawane są coraz to nowsze wersje systemu, które – trudno nie odnieść takiego wrażenia – często są poprawkami poprawek. W ubiegłym miesiącu poznaliśmy Androida 5.1.1, który do wczoraj nie był dostępny na żadnym tablecie (wyłącznie na Nexus Player). W nocy z wczoraj na dziś się to zmieniło, dzięki czemu pierwsi użytkownicy Nexusów 7 i 10 mogą cieszyć się z najnowszej wersji zielonego robota.

Android 5.1.1 został udostępniony dla trzech tabletów: Nexus 7 2012 (pierwszej generacji), Nexus 7 2013 (drugiej generacji) oraz Nexus 10. W przypadku wszystkich modeli aktualizację póki co otrzymały wersje WiFi. Nexus 7 2012 3G i Nexus 7 2013 LTE muszą jeszcze nieco na nią poczekać, ale to tylko kwestia czasu.

Najnowsza wersja systemu została udostępniona w formie aktualizacji OTA dla Nexusa 10, natomiast w przypadku pozostałych dwóch urządzeń mowa jest o obrazie systemu, który można znaleźć na stronie Google. Jeśli zatem nie czujecie się na siłach, by wgrać system samemu, poczekajcie na OTA – ta powinna się pojawić w ciągu najbliższych dni (a może nawet godzin, bazując na dotychczasowych ruchach Google).

Oficjalnego changelogu Androida 5.1.1 póki co na próżno szukać, aczkolwiek można się domyślać, że wprowadza przede wszystkim usprawnienia wydajności i działania urządzeń, w tym również czas ich pracy.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona