Ważne

NVIDIA Shield Tablet zostanie zaktualizowany do Androida 5.1

NVIDII w ostatnim czasie nieszczególnie powodzi się na rynku procesorów mobilnych (jej miejsce zajął Qualcomm, Intel i nawet Mediatek). Tym bardziej jako bardzo dobrą można uznać decyzję firmy o wypuszczeniu własnego tabletu. A takie posunięcie zobowiązuje, ale trudno nie odnieść wrażenia, że NVIDIA świetnie wywiązuje się ze swojego obowiązku oferowania wsparcia technicznego dla użytkowników Shield Tablet.

Na potwierdzenie tej tezy wystarczy wspomnieć, że była to pierwsza firma (po Google z serią Nexus), która zaktualizowała swoje urządzenie do Androida 5.0 Lollipop (najpierw w wersji WiFi, później LTE). I wiele wskazuje na to, że wysoki poziom zamierza utrzymać. Otóż na oficjalnym forum NVIDII jeden z moderatorów wypowiedział się na temat nadchodzącej aktualizacji Shield Tablet do najnowszej wersji systemu Google, Androida 5.1 Lollipop.

Tym samym znów NVIDIA może okazać się firmą, która najszybciej (po Google) zaktualizuje swoje urządzenie. Kiedy konkretnie? Na razie nie wiadomo nic oprócz tego, że więcej szczegółów mamy poznać w nadchodzących tygodniach.

Co więcej, aktualizacji do Androida 5.1 mogą się spodziewać również posiadacze konsoli Shield Portable (bezpośredni przeskok z Androida 4.4).

shield-tablet-android5.1-update

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona