Ważne

OnePlus Two zadebiutuje dopiero pod koniec roku

Jakiś czas temu OnePlus wszedł do Polski, dzięki czemu możemy kupić w naszym kraju smartfon One oraz ich powerbank bez konieczności zamawiania bezpośrednio z Chin. Niestety na drugą generację flagowca przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Kiedy model Two wkroczy na rynek? Czy rzeczywiście dalej będzie groźnym rywalem dla high-endów innych firm?

Jego specyfikacja zapewne będzie wyglądać standardowo, jak na flagowy smartfon z 2015 roku. OnePlus Two otrzyma procesor Snapdragon 810 oraz 3 lub nawet 4 GB pamięci operacyjnej. W dodatku zostanie wyposażony w dwa aparaty: przedni 5, a tylny 16 Mpix – tutaj nie będzie żadnych niespodzianek.

Sam ekran ma mieć 5,5 cala (2K) i zostać wykonany w technologii IPS. Uważam, że Full HD również sprawdziłoby się znakomicie i zapewniłoby dłuższą żywotność baterii oraz lepszą wydajność. Przejdźmy jednak do informacji o baterii, a także obudowie.

Samo ogniwo ma mieć pojemność 3300 mAh. OnePlus Two zostanie wykonany z materiałów wysokiej jakości. Stop magnezu z poprzednika zastąpi aluminium, a więcej na ten temat przeczytacie w tym wpisie.

Wcześniejsze pogłoski o premierze OnePlus Two w trzecim kwartale roku okazują się nieprawdziwe. Sama prezentacja nowego „zabójcy flagowców” została przesunięta na trzy ostatnie miesiące 2015 roku. Chińska firma liczy, że model One będzie jeszcze przez ten czas popularny. W dodatku bardzo możliwe, że znajdzie się tu następca Snapdragona 810, już pozbawiony problemów z przegrzewaniem.

Myślę, że warto czekać na OnePlus Two. Jedynym zmartwieniem może być cena, która prawie na pewno dorówna konkurencyjnym urządzeniom. Zobaczymy, czy wypuszczenie modelu premium okaże się strzałem w dziesiątkę dla firmy-córki Oppo.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona