Ważne

OnePlus Two z czytnikiem linii papilarnych poznamy dopiero w trzecim kwartale?

OnePlus One wzbudzał wiele kontrowersji – zwłaszcza jego sposób dystrybucji związany z koniecznością posiadania zaproszenia umożliwiającego kupno telefonu. Mimo to wielu użytkowników z całego świata skusiło się na to urządzenie ze względu na dobry stosunek ceny do parametrów i poniekąd też przez ciekawość, co One będzie w stanie zaoferować. Ale One to już historia. Wkrótce ma zadebiutować OnePlus Two, na temat którego w sieci pojawia się coraz więcej spekulacji.

Z najnowszych wieści wynika, że OnePlus Two ma oferować czytnik linii papilarnych zaimplementowany w przycisk Home, co raczej nikogo nie powinno dziwić. Aktualnie coraz więcej flagowców może się pochwalić takim rozwiązaniem, które zresztą jest coraz milej odbierane przez użytkowników smartfonów, którzy zaczynają rozumieć, że ochrona swoich danych, kontaktów i multimediów to ważna rzecz.

Wiele jednak wskazuje na to, że urządzenie będzie pozbawione slotu kart microSD, technologii indukcyjnego ładowania czy wymienialnego akumulatora.

Oprócz tego obudowa nadchodzącej nowości ma oficjalnie pożegnać stop magnezu na rzecz aluminium. Tym samym można mieć obawy, że OnePlus chce, by urządzenie to było odbierane jako jeszcze bardziej premium, a co za tym idzie – zapewne sprzedawane będzie drożej niż pierwszy smartfon firmy (pomijając fakt drożejącej waluty). Telefon wyglądem ma przypominać Oppo Find 7.

5,5-calowy OnePlus Two ma mieć premierę w trzecim kwartale 2015 roku. Warto jednak pamiętać, że są to jedynie nieoficjalne informacje.

Komentarze

  • uru28

    Rozwiązanie bardzo fajne,choć wiele zależy od jakości samego czytnika i zabezpieczeń.Sam czytnik jeśli nie będzie odpowiednio zabezpieczony może służyć do pozyskania naszych odcisków.Ciekawe również jest jak dane (biometryczne jak by nie było) są przetwarzane (o ile są). Oby nie było jak z niektórymi smart TV gdzie nagle klienci dowiedzieli się kilku ciekawych rzeczy o ich nowych sprzętach których nie koniecznie się spodziewali…Czytnik, tak ale odpowiednio zabezpieczony i odpowiedniej jakości i w takim wypadku rozumiem że “swoje” musi kosztować:)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona