Ważne

LG G4 otrzyma aparat 16 Mpix

Niedawno informowaliśmy Was o kilku szczegółach dotyczących aparatu LG G4. Wtedy też dowiedzieliśmy się o jasnym obiektywie. Dzisiaj natomiast poznaliśmy rozdzielczość matrycy, którą otrzyma nowy flagowiec Koreańczyków. Czy jest to zaskoczenie?

Wszystkie generacje LG G, poczynając od E975, a kończąc na G3, posiadały aparat główny o rozdzielczości 13 Mpix. Nie powinien więc nikogo dziwić fakt, że nowy model będzie robił zdjęcia w wyższej rozdzielczości. W dodatku był to wręcz przymusowy krok w obliczu konkurencji, która chwali się w swoich materiałach promocyjnych nawet 20 milionami pikseli (choć oczywiście wiadomo, że rozdzielczość to nie wszystko).

Mam nadzieję, że G4 otrzyma całkiem dużą matrycę. Tylko wtedy będziemy mogli oczekiwać materiałów w wysokiej jakości i pozwoli na rywalizację z Samsungiem Galaxy S6 czy Nokią Lumia 930. Co ciekawe, poznaliśmy również kilka ciekawostek o przedniej kamerce.

Otóż LG G4 dostanie przedni aparat o rozdzielczości 8 Mpix – w dobie „selfiefonów” takie posunięcie jest naturalnym rozwiązaniem, aczkolwiek nowy flagowiec będzie miał prawdziwego asa w rękawie. Otóż na froncie pojawi się filtr podczerwieni, dzięki czemu zdjęcia będą miały naturalne kolory.

Uważam, że nowy model LG może być ciekawym urządzeniem dla maniaków mobilnej fotografii. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać na oficjalną premierę 28 kwietnia.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona