Ważne

Asus Padfone S Plus – odświeżona „eSka” za 302 dolary

Pod koniec ubiegłego roku Asus zaprezentował najnowszą odsłonę swojej ciekawej hybrydy – Padfone S. Jakiś czas później doczekała się odświeżenia, a dziś dowiedzieliśmy się, że wkrótce wejdzie do sprzedaży jako Padfone S Plus. Spójrzmy, co nam zaoferuje.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, Padfone S Plus w stosunku do Padfone S będzie różnił się pamięcią operacyjną RAM – 3GB vs 2GB, jak również pamięcią wewnętrzną: 64GB vs 16GB. I to tak naprawdę największe zmiany, jakie zaszły w parametrach technicznych.

Asus Padfone S Plus to 5-calowy smartfon z ekranem o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, który można zadokować w 9-calowym tablecie (którego rozdzielczość z kolei to 1920 x 1200 pikseli). Całość działa dzięki czterordzeniowemu procesorowi Qualcomm Snapdragon 801 o częstotliwości taktownia 2,3GHz, a systemem operacyjnym jest tu Android w wersji 4.4 KitKat (w dalszym ciągu niepewne są losy aktualizacji do 5.0 Lollipop).

Na wyposażeniu telefonu znajdziemy akumulator o pojemności 2300 mAh (dodatkowo 4990 mAh w tablecie), aparat 13 Mpix, kamerkę2 Mpix, microUSB, NFC, Bluetooth 4.0, LTE i GPS.

Padfone S Plus trafi do sprzedaży w pierwszym kraju (a będzie nim… Malezja) już 8 kwietnia. Urządzenie wyceniono na 302 dolary.

Osobiście ubolewam nad tym, że Asus zrezygnował z wprowadzania do Polski poszczególnych przedstawicieli serii Padfone i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócą do tego pomysłu. A tymczasem czekam na Zenfona 2… ;)

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona