Ważne

Asus Padfone S w nowej odsłonie – z 3GB RAM

Asus Padfone to projekt tajwańskiego koncernu, który na polskim rynku się nie przyjął. Kilka lat temu wprowadzono tu pierwszą generację, która nie zyskała zainteresowania, przez co – jak mniemam – kolejne generacje nie zagościły w naszym kraju. Ale można je kupić w innych krajach. Jeden z ostatnich modeli został właśnie odświeżony.

Mowa o Asusie Padfone S, który pierwotnie został zaprezentowany w zeszłym roku. Specyfikacja modelu zawierała przede wszystkim 2GB pamięci operacyjnej i 32GB pamięci wewnętrznej. Teraz dowiedzieliśmy się, że urządzenie ma zadebiutować w nowej odsłonie, ale zmieni się tak naprawdę niewiele. Zmianie ulegną wspomniane parametry – z 2GB na 3GB RAM oraz z 16GB na 64GB pamięci.

Padfone S to, jak każdy Padfone, nietypowa hybryda smartfona i tabletu. Smartfon jest sercem zestawu, przez co tablet zaczyna działać dopiero po zadokowaniu telefonu w jego obudowie. W przypadku “eSki” mamy do czynienia z wyświetlaczami o przekątnej 5″ w smartfonie (1920 x 1080) i 9″ w tablecie (1920 x 1200).

Pozostałe komponenty nie zmieniły się. Urządzenie w dalszym ciągu działa dzięki procesorowi Qualcomm Snapdragon 801, a na jego pokładzie znajdziemy wszystkie najważniejsze moduły łączności, w tym LTE i GPS. Akumulator w telefonie ma 2300 mAh, w tablecie – dodatkowe 4990 mAh. Jeśli nic się nie zmieni, systemem operacyjnym będzie tu wciąż Android 4.4 KitKat, ale z nadzieją na aktualizację do 5.0 Lollipop.

Nowa odsłona Asusa Padfone S ma zadebiutować w tym miesiącu.

Komentarze

 • Adam

  Wiadomo coś czy będzie dostępny w Polsce?

  • Niestety, nie sądzę, by miał być w oficjalnej dystrybucji :( Szkoda, bo sama mam jeszcze starszego Padfona 2…

   • Adam

    A możesz zapytać kogoś z Asusa?

 • Michał Sikorski

  Jeżeli heroes III HD jest dostępne tylko na tablety to czy jest dostepne na Padfona S ? Czy tez gre można zainstalować tylko po zadokowaniu ? ;)

  Jezeli wchodzimy do sklepu Google Play to sklep “widzi ” jaki sprzęt mamy ? czy można na 5,5 calowego zenfona 2ke zainstalować grę przewidzianą na tablety ?

  • uki

   Posiadam APFS, info z google play:

   Aplikacja jest zgodna z niektórymi Twoimi urządzeniami.
   x PLAY Asus ASUS_T00N

   a więc nie jest zgodna :(

 • marceli

  A ja posiadam padfone infiniti 2 i mogę w nim instalować aplikacje tylko dla tabletów ale wtedy działają tylko w module tablet.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona