Ważne

Asus testuje Androida Lollipop dla smartfonów Zenfone 4, 5 i 6

Kwiecień już za pasem. To właśnie w tym miesiącu, jeśli spekulacje się potwierdzą, Asus ma udostępnić nowszą wersję systemu (5.0, ale nie 5.1) dla swoich smartfonów z serii Zenfone – wszystkich dostępnych aktualnie na rynku, tj. Zenfone 4, Zenfone 5 i Zenfone 6. I choć dotychczas Asus oficjalnie nie wypowiedział się na ten temat, sytuacja staje się coraz bardziej prawdopodobna.

Okazuje się bowiem, że tajwański koncern udostępnił Androida Lollipop dla wybranych użytkowników Zenfonów, których spokojnie można nazwać beta testerami. Oczywiście póki co system testowany jest na rodzimym rynku Asusa i w tym właśnie języku, by uzyskać feedback od posiadaczy smartfonów Zenfone i zapewnić kolejnym najlepsze wrażenia z użytkowania Lollipopa przez wcześniejsze wyeliminowanie ewentualnych błędów.

Pierwsza generacja smartfonów Zenfone zadebiutowała w Polsce pod koniec 2014 roku i cieszyła się bardzo dużą popularnością wśród klientów ze względu na świetny stosunek parametrów technicznych do ceny. Urządzenia wydane zostały na rynek z Androidem 4.3 Jelly Bean, ale w międzyczasie otrzymały aktualizację do Androida 4.4 KitKat. Tym bardziej cieszy fakt, że Asus pracuje w pocie czoła nad kolejną aktualizacją – tym razem do Androida 5.0 Lollipop.

Poczekajmy na oficjalne wieści w tej sprawie – zwłaszcza na termin rozpoczęcia aktualizacji smartfonów poza beta testerami i poza Tajwanem.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona