Wiko VIEW

Android 5.0.2 Lollipop dla HTC Desire 816 zostanie udostępniony w kwietniu

HTC Desire 816 nie jest najnowszym przedstawicielem smartfonów tajwańskiego koncernu – jego premiera miała miejsce na początku ubiegłego roku. Tym bardziej cieszy fakt, że producent o nim nie zapomniał (teoretycznie wsparcie powinno trwać dwa lata, w rzeczywistości wiemy, że różnie bywa…) i już w przyszłym miesiącu otrzyma aktualizację do Androida 5.0.2 Lollipop.

Tym samym potwierdzona została informacja z listopada, kiedy to wypuszczone zostały wstępne terminy wydania aktualizacji do “lizaka” dla smartfonów HTC. Z najnowszych wiadomości wynika również, że w pierwszej kolejności Androida Lollipop otrzymają europejscy posiadacze Desire 816, co dla nas jest dobrą wiadomością.

Desire 816 został zaprezentowany z poprzednią wersją systemu Google, tj. Androidem 4.4.2 KitKat. Wśród jego najważniejszych parametrów warto wymienić 5,5-calowy wyświetlacz HD, Snapdragona 400, 1.5GB RAM, akumulator 2600 mAh, kamerkę 5 Mpix oraz aparat 13 Mpix z nagrywaniem wideo w Full HD.

Aktualnie HTC Desire 816 kosztuje ok. 1150 złotych.

Komentarze

 • Sandra

  Zaktualizowałam swojego starego KitKata i muszę powiedzieć że to był największy błąd jaki w życiu popełniłam. Ten Lollipop to jest jakiś żart. Praktycznie w ogóle nie mam zasięgu w telefonie o internecie to już w ogóle nie ma co mówić, nie mogę ustawić aparatu tak aby robił wyraźne zdjęcia, nie mogę wysyłać zdjęć przez messengera, karta SD się stale rozłącza, telefon się tnie i wiesza, klawiatura się nie otwiera, nie mogę wysyłać smsow ani też inni nie mogą do mnie pisać, bateria leci jak szalona a nigdy wcześniej nie było z tym problemu. Porażka to za mało powiedziane!!! Jeżeli chcecie oszczędzić sobie nerwów nie polecam nie instalować tego gówna w swoich telefonach.

  • Ktoś

   Mi działa wszystko ok. Zero lagów

 • ukrytywymiar

  Do bani ta aktualizacja… Sprawdza to ktoś w HTC zanim wypuści bubel? 816 lagi i inny shit psujący zadowolenie z używania sprzętu.

 • ossacip

  U mnie też lagi, problem prawdopodobnie w tym, ze za dużo aplikacji zostaje w tle.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona