Ważne

Dungeon Hunter 5 zadebiutuje 12 marca

Dungeon Hunter to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych tabletowych serii gier typu Hack’n’Slash. Na początku tego roku studio Gameloft oficjalnie zapowiedziało, że już niedługo będzie nam dane zagrać w jej piątą odsłonę, a miesiąc później w sieci pojawiły się dwa nagrania prezentujące obszerne fragmenty gry. Teraz poznaliśmy wreszcie ostateczną datę jej premiery.

Osoby które od dłuższego czasu z niecierpliwością czekały na całkiem nieźle zapowiadającą się „piątkę” mogą więc już powoli zacząć rozgrzewać kciuki. Dungeon Hunter 5 pojawi się bowiem w sklepach z aplikacjami już w przyszły czwartek. Krótkie przypomnienie dla osób, które nie spotkały się wcześniej z wspomnianym tytułem: Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach serii, tak i tutaj będziemy mieli do czynienia z dynamiczną produkcją typu Hack’n’Slash w której kierowana przez nas postać będzie siekać, rąbać i razić magią hordy rozmaitych wrogów, zbierając przy okazji tony coraz potężniejszych przedmiotów i awansując na kolejne poziomy doświadczenia (a przy okazji ratując królestwo i dokonując innych równie bohaterskich czynów). Najciekawszymi nowościami wprowadzonymi w piątej części gry będą system żywiołów, zmuszający nas do dostosowywania ekwipunku do miejsca w którym będzie rozgrywać się misja (np. jeśli będziemy poruszać się po obszarze w którym króluje żywioł ognia swoje szansę na przeżycie zwiększymy korzystając z ekwipunku powiązanego z wodą) oraz możliwość tworzenia własnych lochów, które będą chronić zgromadzone przez nas skarby przed napadami ze strony innych graczy (nasz bohater będzie zaś pełnić w nich rolę finałowego bossa). Wszystko to ubrane zostanie w całkiem przyzwoitą oprawę wizualną.

Gra Dungeon Hunter 5 będzie dostępna do pobrania w sklepach App Store, Google Play i Windows Store. Wciąż nie wiadomo jednak jeszcze, jak będzie wyglądała kwestia opłat w grze, co budzi zrozumiały niepokój wśród fanów (i przeciwników) serii.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona