Ważne

Microsoft kupił Sunrise Atelier – twórców aplikacji Sunrise Calendar

Posiadacze urządzeń mobilnych raczej nie mogą narzekać na niedobór rozmaitych kalendarzy dostępnych w sklepach z aplikacjami. Jedną z bardziej popularnych alternatyw dla podstawowych kalendarzy systemów iOS i Android jest darmowy Sunrise Calendar. Wczoraj potwierdziły się plotki dotyczące nabycia firmy odpowiedzialnej za wspomnianą aplikację przez Microsoft.

Tym co zadecydowało o sukcesie Sunrise Calendar był przejrzysty, czytelny i, co najważniejsze, prosty w obsłudze interfejs użytkownika oraz możliwość współpracy z dużą ilością zewnętrznych serwisów i usług. Można więc spodziewać się, że Mirosoft zechce wykorzystać swój nowy nabytek do poprawy mobilnego wcielenia aplikacji Outlook, podobnie jak miało to miejsce w przypadku pocztowej aplikacji Acompli – nabytej przez giganta z Redmond pod koniec zeszłego roku. Wszystko wskazuje więc na to, że już niedługo możemy spodziewać się kolejnych zmian i usprawnień aplikacji Outlook na iOS i Android, a co za tym idzie – jeszcze wyraźniejszego zaznaczenia obecności Microsoftu w konkurencyjnych sklepach z aplikacjami. Plotka głosi, że nowy nabytek kosztował firmę 100 milionów dolarów.

Jak na razie nie wiadomo, czy fakt przejęcia firmy Sunrise Atelier przez Microsoft oznacza, że Sunrise Calendar w swojej obecnej formie zniknie ze sklepów z aplikacjami. Jak na razie nadal można pobrać go za darmo z App Store i Google Play.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona