Ważne

Microsoft udostępnił aplikację Outlook – na Androida i iOS

Wielu użytkowników mobilnego Outlooka może zdziwić tytuł niniejszego wpisu. Od dłuższego czasu bowiem w Google Play można było znaleźć aplikację Outlook.com. Można było. Dziś zniknęła, a na jej miejsce pojawiła się nowa aplikacja Microsoftu, powstała dzięki przejętej w grudniu firmie Acompli. Koncern z Redmond udostępnił również Outlooka na iOS.

Program nazywa się prosto – Outlook – i oferuje, poza dostępem do poczty e-mail, wbudowany kalendarz z możliwością umawiania się na spotkania bezpośrednio z aplikacji oraz synchronizację z dyskami OneDrive i Dropbox. Można również zaplanować wysłanie wiadomości czy szybko wyszukać treści. Co ważne, Outlook współpracuje z Microsoft Exchange, Office 365, Outlook.com (Hotmail, MSN), iCloud, Gmail i Yahoo Mail.

Oczywiście w trakcie pisania tego tekstu ściągnęłam na telefon z Androidem Outlooka, dzięki czemu poniżej możecie się zapoznać z naszą galerią screenshotów. Sam program jest przejrzysty i bardzo intuicyjny. Nie ma tu zbędnych udziwnień, szybko można się odnaleźć pomiędzy dostępnymi możliwościami (łącznie z planowaniem wydarzenia i zapraszaniem mejlem na nie innych). Aczkolwiek trzeba pamiętać, ze to wersja „Preview”, co oznacza, że mogą występować błędy. I faktycznie – w ciągu trzech minut korzystania z aplikacji, dwa razy wymusiła zamknięcie (HTC Desire 820, Android 4.4.4).

Przy okazji udało mi się wychwycić sympatyczny błąd ;-)

outlook-android-tabletowo-16

Na tablecie z kolei aplikacja prezentuje się następująco (to już oficjalne screeny z Google Play):

Aplikację Outlook możecie pobrać klikając poniżej:

 

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona