Ważne

Asus PadFone S – czy taka hybryda ma sens?

Na rynku nie ma aktualnie zbyt wielu rewolucyjnych i wyjątkowych produktów, które wyróżniają się na tle konkurencji. Jeśli jednak miałbym jakieś wskazać, to jednym z nich jest na pewno seria PadFone od Asusa. O takim połączeniu tabletu ze smartfonem mogliście niedawno przeczytać, ponieważ został pokazany PadFone X mini. Jednak zawsze zastanawiałem się czy takie połączenie ma w ogóle sens?

I nadal się nad tym zastanawiam, chociaż ostatnie reklamy Asusa przekonują mnie, że Asus PadFone S może znaleźć odbiorców:

http://youtu.be/hzBxXRy4yGI

Jeśli chodzi o jego specyfikację to znajdziemy w nim 5-calowy ekran FullHD, 4-rdzeniowego Snapdragona 801 o taktowaniu 2,3 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. Poza tym posiada także 13-megapikselowy aparat główny, 16 GB pamięć wbudowaną oraz łączność 4G LTE.  Tablet jest wyposażony w 9-calowy ekran 1080p oraz dwa głośniki na przednim panelu. Bateria wystarcza do dwukrotnego naładowania smartfona. Jeśli chodzi o ceny, to phablet kosztuje około 335 dolarów, a dołączany tablet to dodatkowy koszt 170 dolarów.

http://youtu.be/CTXm8rcMz10

Za każdym razem, gdy poruszałem temat tej hybrydy, to zastanawiałem się nad sensem jej istnienia. Nadal, według mnie, lepszym wyjściem byłoby kupienie dwóch oddzielnych urządzeń. Mogą z nich nie tylko korzystać dwie osoby jednocześnie, ale możemy również przeznaczyć je do zupełnie innych celów. Tablet może być urządzeniem domowym dostępnym dla wszystkich, co jest niemożliwe w tym wypadku, ponieważ bez smartfona nic na nim nie zrobimy. Sam często pracuję na kilku urządzeniach jednocześnie i gdybym zamiast nich miał taką hybrydę to byłoby to dla mnie uciążliwe.

Jednak z drugiej strony Asus coraz bardziej przekonuje mnie, że takie rozwiązanie może być wygodne w domu czy w pracy. Pokazanie komuś prezentacji, filmu czy nawet zdjęcia z wakacji lub mema na tablecie będzie lepszym wyjściem. Zmiana między dwoma trybami również wydaje się natychmiastowa. Poza tym możliwość doładowania smartfona tabletem także jest interesująca. Osobiście wolę nosić ze sobą powerbanka, ale są sytuacje gdy każda dostępna energia jest na wagę złota.

Jeśli miałbym odpowiedzieć czy takie hybrydy mają sens to powiedziałbym, że tak. Ale tylko dla konkretnych klientów. Jest to jednak bardzo ciekawe rozwiązanie i gdy tylko będę miał taką możliwość to chętnie przyjrzę mu się dłużej. A co Wy o tym myślicie? Kupilibyście taką hybrydę, gdyby była dostępna na naszym rynku, czy może to strata pieniędzy?

Komentarze

 • barilla

  Ja jestem jak najbardziej za takimi rozwiązaniami, niestety pierwsze generacje kosztowały tyle że taniej można było kupić tablet i telefon. Teraz zaczyna to powoli mieć więcej sensu ale wydaje mi się że nadal odrobinę brakuje do perfekcji. Przykładowo wolałbym w takim zestawie nieco mniejszy telefon – 4,3-4,5 cala, za to większą stację dokującą. Bo skoro do konsumpcji treści i tak będę wykorzystywał duży ekran to na co mi jeszcze wielki telefon. A do sprawdzenia pogody, rozkładu jazdy, odtwarzania mp3 i innych czynności które zazwyczaj wykonuje się na biegu duży ekran nie jest kluczowy.

 • axim

  Pomysł dobry ale smartfon jest za duzy. W zupełności wystarczył by 4,5-4,7 cala.

  • Są i mniejsze tego typu hybrydy Asusa, ale żadna nie jest dostępna w Polsce. Tylko pierwsza generacja była w oficjalnej dystrybucji. Druga jeszcze się pojawiła w wybranych sklepach, natomiast kolejne – niestety, głucha cisza.

 • SyoMas

  Mi pomysł zawsze się podobał. W tym modelu jednak odstraszają masakrycznie szerokie ramki tabletu.

 • _TB_TB_

  A jak ktoś nie ma drugiej osoby do bawienia się tabletem, albo nie lubi udostępniać innym swoich zabawek? :)
  Moim zdaniem pomysł genialny, tylko wykonanie kiepskie. Smartfon powinien mieć ze 4,5″, do szybkich zastosowań starczy. Tablet-dock w sam raz do dłuższych kanapowych posiedzeń w sieci, czy też filmów. Duży plus że wciąż jest to jedno urządzenie – zero kombinowania z synchronizacją plików, ustawień i innych rzeczy.

 • Marcin

  taidea jest super posiadam urządzenia od paru miesięcy jestem zadowolona

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona