Ważne

Google udostępniło obraz systemu Android 5.0.2 dla Nexusa 7 2013 LTE i Nexusa 7 3G!

Jeśli myśleliście, że pod koniec roboczego tygodnia już nic dobrego Was spotkać nie może – byliście w błędzie. Jeśli jesteście użytkownikami Nexusa 7 pierwszej lub drugiej generacji w wersji z łącznością komórkową, odpowiednio: 3G i LTE, możecie się cieszyć z najnowszej edycji systemu Android, tj. 5.0.2 Lolliop.

Podczas gdy posiadacze obu generacji 7-calowych tabletów powstałych przy współpracy Google z Asusem, wyposażonych w WiFi, otrzymały aktualizację (już nawet OTA) do tej wersji kilka tygodni temu, tak przyszłość wersji z 3G i LTE była dość niepewna. Spodziewaliśmy się, że aktualizacja w końcu się pojawi, ale nikt nawet nie próbował zgadywać kiedy to nastąpi.

Na stronie developer.google.com udostępniony został obraz systemu Android 5.0.2 dla obu Nexusów 7 (2012 3G i 2013 LTE). To z kolei oznacza, że w najbliższym czasie powinniśmy się spodziewać aktualizacji OTA (over the air).

Warto przypomnieć, że oba tablety przeskoczyły od razu z Androida 4.4.4 KitKat do Androida 5.0.2 Lollipop bez pośrednich 5.0 i 5.0.1.

Obraz systemu Android 5.0.2 do pobrania:

Komentarze

 • Lubimy Motocykl

  Jakiś changelog?

  • Brak, a przynajmniej nie znalazłam. Ale Lollipop wnosi odświeżenie interfejsu przede wszystkim. Material Design etc. Przeskok z 4.4.4 wizualnie z pewnością jest zauważalny.

   • Lubimy Motocykl

    Dziękuję. A jakieś informacje odnośnie różnic między 5.0.0 a następcami?

 • Kalen

  “do Androida 5.0 Lollipop bez pośrednich 5.0 i 5.0.1” ?

  • 5.0.2 (..)
   dziękuję za uwagę

  • Kalen

   I teraz dobrze ;)

 • Nexus 3g

  Kiedy mona spodziewać się OTA? i czy będzie jakiś filmik jak sprawdza się lollipop na tychże nexusach?

 • nylu

  Tez czekalem z nexusem 7 2013 na lizaka i powiem ze zaluje bo na kk chodzil szybciej ,dzisiaj porownywalem wczytywanie stron nexus 7 2013 z lizakiem i Lumia 735 i kazda strona wczytuje sie szybciej na lumi 735 ,nexsus 7 2013 na kk to bylo to ,szybkosc ,plynnosc a teraz internet wole przegladac na lumi 735 bo wszystko wczytuje sie szybko

  .dla niedowiarkow moge wstawic film .zastanawiam sie czy nie sprzedac nexusa a kupic acer one 8 z kk albo z windowsem bo moj nexus wiecej lezy jak go uzywam

  • dafuq

   A zamiast kupować coś gorszego z kitkatem, nie lepiej wgrać obraz Androida 4.4.4 na Nexusa 7?

 • Xymox4AD

  Tyle czekałem na LTE że teraz jak przyjdzie OTA to chyba się wstrzymam. Obym wytrwał w postanowieniu.
  Poczytam jak chodzi 5.0.2 u innych ale coś czuje że na razie to nie będzie ideał. :(
  Chyba dobrze mi z 4.4.4. Oczywiście nie na to liczyłem jak szykowali Lollipop .

 • behenate

  Ja dostałem 5.0.2 ok. 2 tygodnie temu i wydajność jest dużo gorsza niż w 4.4 !!
  Nie polecam! (Ale wygląd ma piękny) proponuje poczekać do marca na 5.1

 • Fedurrr

  Też zamierzam się wstrzymać przed wgraniem lizaka,gdyz i tak mało custom Romów na n7 3g jeszcze. Cały ten materiał design jest lichy z wyglądu, jedyny plus to ze google now luncher szybciej działa, szybciej wchodzi w aplikacje, niestety białe tło to większe zużycie bateri i wali po oczach w nocy.
  Czy jest opcja wifi/3g hot spot na tym and ku 5.0.2? Chodzi mi o udostępnianie np internetu z aero2 po wifi na laptopa. Moja matka potrzebuje tylko internet do robienia przelewów, oplacania rachunków babci itp a nie ma 3g w lapku.

  • Jakub W

   Na nexus 7 2013 internet możesz udostępniać podpinając tablet przez USB, za pomocą hotspotu (Wi-Fi) oraz przez bluetooth.

  • Jerzy Kiler

   A w menu aplikacji jaki masz kolor tła? Bo u mnie w nexus 7 2013 LTE po aktualizacji zostało tło czarne, nie białe jak np w nexus 9.. trochę mnie to dziwi..

   • TS

    Białe jest jak włączysz launcher GoogleNow. Na domyślnym jest czarne

 • Lawstorant

  Do wszystkich “grzecznych” co czekają na OTA:
  NIE! Google musiało pójść na niezłe kompromisy robiąc OTA co przejawiąsię błędami, gorszą wydajnością a nawet bootloopami. Wgrajcie sobie system na czysto – wtedy wszystko śmiga bez problemu.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona