Ważne
Wiko VIEW

Leagoo Lead 7: 5-calowy ekran i 4500 mAh bateria za 130 dolarów!

Komu z nas chociaż raz nie zdarzyło się cicho zakląć pod nosem widząc stan baterii w smartfonie? Sądzę, że nie będę odosobnionym przypadkiem. Pewnym rozwiązaniem są urządzenia z absurdalnie ogromnymi bateriami, jak chociażby Allview P6 Energy, Elephone P5000 czy THL 5000. Teraz do tego grona dołącza kolejny chiński telefon z baterią, która nie powinna nam paść w środku dnia.

Leagoo Lead 7 to 5-calowy smartfon, który na swoim ekranie IPS wykonanym przez JDI wyświetla obraz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Za moc odpowiada w nim 4-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,3 GHz (prawdopodobnie MediaTek) oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim również 8 GB pamięci wbudowanej, slot na kartę microSD oraz 13-megapikselowy aparat fotograficzny (8 Mpix z przodu).

Specyfikacja nie jest powalająca, ale dwa elementy zmieniają tego smartfona z przeciętniaka w ciekawy model, którym warto się zainteresować. Pierwszym z nich jest bateria, która ma pojemność 4500 mAh, a do 80% naładujemy ją w godzinę. W trybie czuwania ma ona wytrzymać 450 godzin, a jeśli padnie nam inne urządzenia, to zawsze możemy użyć tego smartfona jako powerbank. Jeśli chodzi o wymiary (144 x 71.6 x 8.9 mm) i wagę (160 gram) to również nie jest źle. Ostatnim elementem przemawiającym na korzyść Lead 7 jest cena wynosząca tylko 130 dolarów.

Komentarze

 • Diabeł

  Tylko dlaczego Konradzie topowe firmy nie mogą wypuścić coś takiego na rynek.Dlaczego smartfony,chociażby te najlepsze nie mogłyby mieć drugiej dużej baterii+klapki w zestawie fabrycznym.Tak mają niektóre telefony budżetowe.Dla mnie te dodatkowe 3-4 milimetry więcej grubości absolutnie by nie przeszkadzało.

  • Problemem jest pogoń za cyferkami. Jeśli jedna z topowych firm wyłamałaby się i pokazała “grubego” flagowca z taką baterią to dla wielu klientów byłby to nieużyteczny kloc. Dlatego tak patrzę na Chiny i mam nadzieję, że dzięki tym firmom zmieni się trochę myślenie innych

   • jendrush

    Samsung stosuje czasami oryginalne większe baterie razem z klapkami. Niestety nie rozumiem dlaczego nie zawsze gdzie jest taka możliwość. Tak na prawdę nie sadzę by było to drogie w produkcji, a mogli by zarobić dodatkową kasę.

 • Gość

  Specyfikacja nie powalająca. A czego potrzeba więcej moiże Snapdragon 400 byłby lepszy niż Mediatek, 2 GB RAM i 16 GB na dane.Rozdzielczość całkiem fajna jak na tę przekątną. Nie rozumiem tej pogoni na cyferki w pixelach.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona