Ważne

THL 5000 to phablet, który w trybie czuwania wytrzyma 1000 godzin!

Już nawet nie pamiętam ile razy widziałem komentarz, który odnosiłby się do małej pojemności baterii lub krótkiego czasu pracy. Oczywiście jest coraz więcej sensownych rozwiązań, które rzeczywiście mogą przynieść wymierne efekty jak chociażby ekran JDI o dużej jasności i wysokiej energooszczędności, ale zawsze można wsadzić w urządzenie większa baterię. Co powiecie na 5-calowca z 5000 mAh baterią?

Warto ciągle obserwować chińskich producentów, ponieważ oprócz setek podobnych do siebie urządzeń możemy też zobaczyć perełki warte naszej uwagi. Jedną z nich jest smartfon THL 5000, który jak możecie się domyślić ma ogromną baterię. Jej pojemność wynosi 5000 mAh i jest stworzona przez firmę Amprius. Jej pojemność jest większa o 25 do 30% niż w przypadku innych akumulatorów o takiej wielkości (grubość smartfona to tylko 8,9 mm). Poza tym to ogniwo oferuje również możliwość szybkiego ładowania oraz według zapewnień producenta wytrzyma 1000 godzin w trybie czuwania, 47 h rozmowy, 11 godzin przeglądania sieci przez WiFi, 125 h słuchania muzyki oraz 11,6 godziny oglądania filmów. Jeśli te wyniki się potwierdzą to są one naprawdę fenomenalne.

Jeśli chodzi o resztę specyfikacji to THL 5000 został wyposażony w 5-calowy ekran IPS o rozdzielczości FullHD (pokryty Gorilla Glass 3), 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT6592 o taktowaniu 1,7 GHz oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym znajdziemy w nim 32 GB pamięci wbudowanej, slot na katy pamięci, 13-megapikselowy aparat główny od Sony, 5 mpix na przednim panelu, wzmacniacz audio NXP oraz NFC. Cena za ten model została ustalona na poziomie 299 dolarów.

Co sądzicie o takim pomyśle na radzenie sobie z krótkim czasem pracy na jednym ładowaniu?

Komentarze

 • Mihau

  Jeżeli to wszystko prawda, to może nawet bym się zainteresował, bo zastąpiłoby mi to spokojnie zestaw Nexus 4 do dzwonienia i sieci + Samsung Galaxy Player 4.0 do muzyki, ale musiałby być mieć porządnie dopracowany system (niekoniecznie najnowszy 4.4.x – na tablecie mam 4.1.2 i jestem zadowolony) i być łatwo dostępny w Polsce. A tego raczej nie ma co się spodziewać, niestety.

 • LCD

  No w końcu coś tej materii się zmienia. Do tej pory takie wyniki to albo power bank albo baterie w stylu zero lemon. Może wielcy gracze tez pójdą tą drogą.

 • janko

  Gdzie tu rewelacja? Stary SGT 2 7 ma według specyfikacji “Up to 1.000 h Stand-by Time Battery”, w rzeczywistości wytrzymuje 25-27 dni, czyli ponad 600h. A ma baterię 4000mAh, i to jest zabytkowy tablet sprzed ładnych paru lat.

  Gdybyście mieli trochę rozeznania w sprawach technicznych, a nie tylko stale otwarte kilka zagranicznych stron o tabletach, skąd można w każdej chwili “zedrzeć njusa”, to może ilość przeszłaby w jakość.

  • Artur

   Jak zaczniesz czytać ze zrozumieniem to się w końcu domyślisz, gdzie tu
   jest rewelacja, albo wiesz co… noś dalej tego STG…. skoro jesteś
   zadowolony….

  • Artur

   Jak zaczniesz czytać ze zrozumieniem to się w końcu domyślisz, gdzie tu
   jest rewelacja, albo wiesz co… noś dalej tego STG…. skoro jesteś
   zadowolony….

   • janko

    No więc gdzie ta rewelacja? Napisz w dwóch zdaniach. Bo według mnie każdy tablet czy telefon w trybie standby jest jednakowo użyteczny, tzn. nic nie robi, poza synchronizacją danych i czekaniem na połączenie. A ile ma rdzeni czy megapikseli to nie ma żadnego znaczenia. Czyli technologia produkcji tabletów, które w trybie standby trzymały “1000 godzin” była dostępna już ładnych parę lat temu.

    • Majkiel

     Czemu się uczepiłeś tak tego czasu standby? Warto poczekać na testy, ale przy baterii 5000 mAh konkurencja będzie prawdopodobnie wypadać blado jeśli chodzi o czas przeglądania internetu, oglądania filmów itd. SGT to sprzęt wiekowy, 2 rdzeniowy i o zdecydowanie niższej rozdzielczości, a w dodatku nie jest telefonem. Porównanie jest więc raczej nie trafione.

     • janko

      Nie ja się “uczepiłem” czasu standby, tylko według autora to ma być rewelacja, rewolucja, czy to tam jeszcze. Ja tylko piszę, że to nie jest rewelacja, rewolucja, tylko coś, co było dostępne od lat i powinno być normą, bo na co niby jest zużywana energia w czasie standby? Na obsługę radia, podtrzymanie pamięci i sporadyczne wybudzanie procesora, żeby obsłużył co tam się wydarzyło w sieci (żeby np. odebrać pocztę)

      Ilość rdzeni, rozdzielczość, to nie ma związku z czasem czuwania, a SGT 2 7 TEŻ JEST telefonem, wersja P3100. I z baterią 4000mAh producent podaje czas standby 1000h, realnie jest ponad 600. A tu ile będzie w rzeczywistości? Może 1000? Albo 500? Może 200? Albo 100? Kto to wie?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona