Ważne

THL 5000 to phablet, który w trybie czuwania wytrzyma 1000 godzin!

Już nawet nie pamiętam ile razy widziałem komentarz, który odnosiłby się do małej pojemności baterii lub krótkiego czasu pracy. Oczywiście jest coraz więcej sensownych rozwiązań, które rzeczywiście mogą przynieść wymierne efekty jak chociażby ekran JDI o dużej jasności i wysokiej energooszczędności, ale zawsze można wsadzić w urządzenie większa baterię. Co powiecie na 5-calowca z 5000 mAh baterią?

Warto ciągle obserwować chińskich producentów, ponieważ oprócz setek podobnych do siebie urządzeń możemy też zobaczyć perełki warte naszej uwagi. Jedną z nich jest smartfon THL 5000, który jak możecie się domyślić ma ogromną baterię. Jej pojemność wynosi 5000 mAh i jest stworzona przez firmę Amprius. Jej pojemność jest większa o 25 do 30% niż w przypadku innych akumulatorów o takiej wielkości (grubość smartfona to tylko 8,9 mm). Poza tym to ogniwo oferuje również możliwość szybkiego ładowania oraz według zapewnień producenta wytrzyma 1000 godzin w trybie czuwania, 47 h rozmowy, 11 godzin przeglądania sieci przez WiFi, 125 h słuchania muzyki oraz 11,6 godziny oglądania filmów. Jeśli te wyniki się potwierdzą to są one naprawdę fenomenalne.

Jeśli chodzi o resztę specyfikacji to THL 5000 został wyposażony w 5-calowy ekran IPS o rozdzielczości FullHD (pokryty Gorilla Glass 3), 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT6592 o taktowaniu 1,7 GHz oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym znajdziemy w nim 32 GB pamięci wbudowanej, slot na katy pamięci, 13-megapikselowy aparat główny od Sony, 5 mpix na przednim panelu, wzmacniacz audio NXP oraz NFC. Cena za ten model została ustalona na poziomie 299 dolarów.

Co sądzicie o takim pomyśle na radzenie sobie z krótkim czasem pracy na jednym ładowaniu?

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona