Lollipop dla Motoroli z 2013 i 2014 niedługo, a niektórzy mogą już cieszyć się z wersji 5.0.2

Android i aktualizacje to często słowa, które nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego, ale Motorola jest pozytywnym wyjątkiem. Pisaliśmy już jakiś czas temu, że chińska firma zaczęła już aktualizację niektórych swoich produktów, a teraz mamy więcej informacji o innych smartfonach.

Pracownik Motoroli, Luciano Carvalho, potwierdził, że trwają prace nad udostępnieniem najnowszego systemu Google dla wszystkich Motoroli z 2013 i 2014 roku. Nie ma dokładnej daty wskazującej na to kiedy będzie ona dostępna dla wszystkich, ale ma to nastąpić “bardzo niedługo”. Co ciekawe, niektóre produkty Motoroli mogą już zainstalować Androida 5.0.2 Lollipop. Jest to na razie testowa grupa wypuszczana w różnych regionach na świecie, a szersze grono będzie mogło się cieszyć tą aktualizacją jeśli ci, którzy już z niej korzystają, nie będą mieć zastrzeżeń.

Nie pozostaje mi nic tylko pozazdrościć użytkownikom Motoroli, ponieważ inni producenci nie są w takim stopniu zainteresowani pokazywaniem Lollipopa dla urządzeń tańszych niż flagowce.

Komentarze

 • D.

  Procentowy udział wersji Lollipop jest tak niewielki, że Google nie umieszcza tego w statystykach. Warto przypomnieć jak było z Kitkatem. Android Kitkat zadebiutował 31 października 2013 wraz z premierą Nexus 5. Obecnie, niemal 1.5 roku poźniej, udział w rynku to ok. 39%.
  Microsoft jakoś sprawniej radzi sobie z aktualizacjami Windows Phone. Jeśli okaże się prawdą, że każda Lumia z serii x20 dostanie najnowszy Windows 10, to będzie pozamiatane.

  • Tomek

   Co będzie pozamiatane?

   • Tomasz Lenartowski

    Wiesz pozamiatane te 3,5 % rynku mobilnego dla Windows Phone :P

    • slv

     może nawet odkurzone :D

     p.s. #1
     nie no, Microsoft w końcu się przebije. To za duża firma, żeby ich nie było w tym segmencie. Ludzie lubią Windowsy (sic!) i będą chcieli je mieć na tabletach. No, ale to pieśń przyszłości
     p.s.#2
     zaraz po tym jak padnie Apple :-) (napisane z MBP)

   • D.

    Pozamiatane w tym sensie, że Google z Androidem pozostanie jedynym systemem, który nie radzi sobie z aktualizacjami. Androida używam od 5 lat – zaczynałem z HTC G1, teraz mam Galaxy Nexus, który nie dostał aktualizacji ani do KitKat ani do Lollipop. Co więcej – jest kilka błędów w Jelly Bean, które nie został wyeliminowane i pewnie nie zostaną.
    BTW. Lollipop wprowadza kilka fajnych rzeczy, m.in. low latency audio.

 • nylu

  Mam moto g lte i wcale nie czekam na lizaczka bo z kitketem działa szybko i plynnie a wgralem lizaka na nexus 7 2013 i zaluje bo przeglądać Internet to masakra muli .kupilem Lumie735 i Internet na lumi to bajka szybko i plynnie i teraz nexus 7 2013 jest do sprzedania

  • X

   Ile RAM ma ten Nexus: 16 czy 32GB? Wersja z LTE? Jest jeszcze na gwarancji? Ile chcesz za tego Nexus 7 2013?

   • 16 i 32 ramu? To chyba jakaś serwerowa wersja ;P

   • nylu

    ramu ma 2 gb

  • Tomek

   Sprzedajesz tablet bo kupiłes telefon?

 • nylu

  Sprzedaje nexusa bo chce kupic tablet z wp 8.1 albo tablet z kitketem bo na lizaku mnie denerwuje byl szybki a jest przymulony ,jestem w irlandi to i tak nie sprzedam w Polsce

  • b@t

   to wgraj se przez kompa starego kita na nexusa

 • pii

  Który to już miesiąc wypuszczają tego lizaka?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona