Ważne

Xiaomi 15 stycznia może pokazać nawet 3 nowości!

15 stycznia będzie bardzo ciekawym dniem dla fanów Xiaomi, ponieważ to właśnie wtedy chińska firma ma pokazać nowe urządzenia. Raczej nie zobaczymy smartfona z wygiętym ekranem, jak Arch, ale Redmi Note 2 oraz Mi4s/5 są już całkiem prawdopodobne. Co już wiemy o tych urządzeniach?

Xiaomi wypuściło zapowiedź, którą widzicie poniżej i ma ona oznaczać, że zobaczymy bardzo cienkiego flagowca. Do sieci trafiły informacje, że jego wymiary wyniosą 140,89 x 71.4 x 5,1 mm. Jego ramka ma być wykonana z aluminium, a 5,2 lub 5,5-calowy ekran będzie mieć rozdzielczość 1440 x 2560 pikseli. Aparat główny pozwoli nam na zrobienie 16 lub 20-megapikselowych zdjęć, a z przodu dostaniemy 8 mpix matrycę do robienia autoportretów lub rozmów wideo. Nie wiadomo jaki znajdziemy w nim procesor, ponieważ możliwości są aktualnie dwie: Snapdragon 805 lub nowszy wariant, czyli 810 wspierany przez 3 GB pamięci operacyjnej RAM.

Jednak oprócz tego flagowca możemy zobaczyć tez inne urządzenie. Jedną z propozycji jest wspomniany już wcześniej Redmi Note 2, ale to może nadal nie być wszystko. Pojawiły się też przecieki o smartfonie wyposażonym w 64-bitowy procesor Snapdragon 615, który będzie mieć baterię o pojemności 2000 mAh. Jej mała pojemność ma być spowodowana tym, że to urządzenie będzie bardzo cienkie. Może to oznaczać, że Xiaomi, które sprzedało w poprzednim roku 60 milionów swoich produktów, stanie do wyścigu o miano najcieńszego smartfona.

xiaomi-thin-phone

Komentarze

 • TomdeX

  Wolałbym urządzenie grubsze, a trzymające 3-4 dni… Ale to może ja jestem inny…

  • PanJaBu

   Lenovo P90 będzie grubsze z wiekszą baterią 4000mAh.
   Ponoć ma starczyć na 2 dni:)

 • PanJaBu

  Wśród nowości ma być telefon w cenie hurtowej dla dystrybutorów 65$ oparty o LC1860 Leadcore (w którym xiaomi ma udziały).
  Wygląd zbliżony do Redmi 2.
  1GB RAM, 4,7-inch 720p, LTE, 8 i 2 mega-pixel camery.

 • PanJaBu

  Pojawienie się telefonu na 810 jest mało prawdopodobne bo procesor musi zostać przeprojektowany tak aby się nie przegrzewał.
  Qualcomm potrzebuje 1 kwartału aby uporać się z problemem swojego najlepszego procesora.
  Procesor 810 ma pojawić się w Q2 2015.

 • Marcin

  phonearena… I wy publikujecie takie rzeczy. Potem będzie tylko niesmak, że niby miały być 3, a wyszło jedno. Ale sprostowania nie będzie. Może lepiej się wstrzymać do 15?

  • Problem z przeciekami jest taki, że są przeciekami, więc nie są pewne. Według różnych źródeł trwają pracę nad 3 urządzeniami Xiaomi i możliwe, że wszystkie zostaną pokazane już 15. Jednak może to być tylko jedno z nich lub dwa.
   Można wstrzymać się do 15, ale gdyby tak robić z każdym urządzeniem i pisać tylko o premierach to byście narzekali, że nie ma o czym czytać ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona