Ważne

Xiaomi w 2014 roku sprzedało ponad 60 milionów smartfonów!

Xiaomi to jedna z ciekawszych firm technologicznych zajmująca się produkcją smartfonów. Jej produkty łączą niską cenę oraz wysoką wydajność, więc nic dziwnego, że tak wiele osób jest nimi zainteresowanych, co pokazują wyniki za poprzedni rok.

CEO chińskiej firmy, Jun Lei, napisał na swoim blogu, że Xiaomi w poprzednim roku osiągnęło dochód na poziomie 12,2 miliardów dolarów. Udało się to dzięki 61,12 milionom sprzedanych telefonów w 2014, co jest świetnym wynikiem jak na 5-letnią firmę. Oznacza to, że Chińczycy są aktualnie trzecim producentem smartfonów na świecie. Warto również dodać, że Xiaomi jest wyceniane obecnie na 46 miliardów dolarów.

Trzeba przyznać, że te wyniki robią wrażenie, a przecież Xiaomi nadal można nazwać firma lokalną. Wynik ten może być sporo lepszy w tym roku, ponieważ Chińczycy chcą sprzedać więcej swoich urządzeń także w Indiach. Jest to bardzo realne, ponieważ zarówno nadchodzący flagowiec Mi4s lub Mi5 oraz Redmi Note 2 zapowiadają się znakomicie.

Komentarze

 • GieKa

  Jak chcą sprzedawać w Indiach to najpierw muszą dogadać się z Ericssonem bo przez patenty dostali tam bana.

  • Marcin

   Który nie dotyczy urządzeń z procesorami Qualcomm. Innych w ofercie nie mają. Czyli bana nie ma.

 • stefek

  Hej! Jak myślicie gdzie najlepiej kupić telefon od Xiaomi? Aliexpress czy może iBuygou?

  • SKk7

   Zdecydowanie ibuygou. Nie jest to najtańszy sklep, ale za to na 100% kupujesz oryginał. Wysyłka DHLem w kilka dni jest u Ciebie. Wysokie prawdopodobieństwo uniknięcia opłat (jednak ryzyko dopłaty 23% musisz mieć wkalkulowane).

   • TomdeX

    Wcale nie, ryzyko opłat jest identyczne, jak z ali, przynajmniej ostatnio tak jest, chyba że na ibuygou wykupisz sobie ubezpieczenie od podatku.
    Na ali masz taniej i to o wiele, nawet jak ci zatrzymają celnicy to i tak wyjdzie taniej niż jakbyś kupował na ibuygou, przynajmniej tak jest w przypadku redmi note.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona