Ważne

Świetny projekt Windows 10 na smartfony oraz pierwsze przecieki

Wiemy coraz więcej o Windows 10, który pojawi się na dużych urządzeniach, ale nadal nie ma wielu informacji o jego mobilnej wersji. Jednak do sieci trafiły zdjęcia pokazujące jak może on wyglądać na smartfonach, a co więcej pojawił się również bardzo interesujący koncept.

Zacznijmy od wycieku zdjęcia pokazującego jak może wyglądać menu w Windows 10 na smartfonie. Widać na nich tapetę, która przesuwa się między ekranami, czyli podobnie jak to jest na wielu nakładkach Androida. Teraz w wersji WP 8.1 możemy ustawić dowolną tapetę na kafelkach znajdujących się na ekranie głównym. Jest to tylko mały przeciek tego, co może dostaniemy w 10, ale wygląda – moim zdaniem – dobrze. Problemem jest to, że dodanie takiej możliwości to żadna rewolucja i jeśli nie pojawi się więcej zmian wizualnych, to dla wielu osób system Microsoftu będzie stał w miejscu.

Windows 10 smartfon

Bardziej rewolucyjnie prezentuje się projekt stworzony przez mieszkańca Indonezji, który nazywa się Ghani Pradita. Opiera się on na kafelkach, ale – moim zdaniem – wygląda dużo ciekawiej. Oczywiście razem z taką zmianą dobrze byłoby uaktualnić najważniejsze aplikacje, żeby wyglądały podobnie, a z tym może być już gorzej. Kliknijcie w obrazki, żeby w pełni zobaczyć jak wygląda ten projekt.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona