Ważne

Android 4.4.2 dla Samsunga Galaxy Note 2 (niebrandowanego) dostępny w Polsce

Tym razem dobra informacja dla wszystkich posiadaczy Samsunga Galaxy Note 2, czyli tabletofonu koreańskiego koncernu zaprezentowanego już ponad dwa lata temu (we wrześniu 2012 roku na targach IFA). Okazuje się bowiem, że właśnie dziś urządzenie to, pochodzące z otwartego rynku, dostało aktualizację do Androida 4.4.2 KitKat.

Pierwsi użytkownicy Galaxy Note 2 w Polsce otrzymali tę wersję platformy Google już we wrześniu, aczkolwiek były to osoby, które nabyły sprzęt w sieci T-Mobile. Dziś aktualizacja została udostępniona urządzeniom niebrandowanym, kupionym poza sieciami komórkowymi.

Jak poinformował nas jeden z Czytelników, Galaxy Note 2 zaczął działać zauważalnie płynniej, a na samym urządzeniu pojawiły się dodatkowe aplikacje, w tym SkyCash, Rzeczpospolita, E-Kiosk, Flipboard). Jeśli zauważycie kolejne zmiany – koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Aktualizacja do Androida 4.4.2 jest dostępna w trybie OTA, zatem każdemu użytkownikowi Galaxy Note 2 powinna się pojawić automatyczna informacja o dostępności nowszej wersji systemu. Jeśli takowej nie ma, zajrzyjcie do ustawień i ręcznie sprawdźcie je dostępność.

Informacja została potwierdzona nie tylko przez Rafała, który podesłał screenshota (dzięki!), ale również przez kilku Czytelników, którzy śledzą nasz profil na Facebooku.

Warto przypomnieć, że jest duża szansa, że Samsung Galaxy Note 2 otrzyma również aktualizację do Androida 5.0 Lollipop, o czym wspominaliśmy w tym wpisie.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona