Ważne

Blackberry Rio (Z20) będzie 5-calowym smartfonem ze Snapdragonem S4?

Blackberry nie pojawia się zbyt często na naszych łamach. Ostatnio pisaliśmy, że Lenovo może ostrzyć sobie zęby na kupno kanadyjskiej firmy, a w przyszłym roku jest szansa na zaprezentowanie tabletu i hybrydy z logiem BB na obudowie. Teraz jednak do sieci trafiły informacje o małym phablecie Kanadyjczyków, który miałby zostać pokazany w pierwszy kwartale 2015 roku. 

Blackberry Rio lub Z20, bo tak będzie się nazywać ten smartfon, ma być 5-calowym urządzeniem z ekranem o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Jego sercem ma być dwurdzeniowy Snapdragon S4, co jest nieco dziwną decyzją oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym ma on zostać wyposażony w 8-megapikselowy aparat na tylnym panelu (2 Mpix na przodzie), 16 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy oraz baterię o pojemności 2800 mAh.

Alleged-BlackBerry-Rio-or-Z20  1

Według przecieków ma on zostać pokazany w okolicach lutego 2015, a jego cena będzie wynosić około 300 dolarów. Zastanawiające jest tylko czy Blackberry zdecyduje się na ten układ od Qualcomma, ponieważ jest on już trochę przestarzały. Dużo lepszym wyborem byłyby nowe 64-bitowe procesory. A co Wy myślicie o takim urządzeniu Kanadyjczyków?

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona