Ważne

Asus Pegasus X002 to 64-bitowy 5-calowiec za 130 dolarów

Jeśli miałbym wskazać jedną firmę, która mnie najbardziej zaskoczyła w tym roku, to mocnym pretendentem do tego miana byłby Asus. Rok 2014 okazał się w jej wykonaniu niezwykle udany, pokazała kilka interesujących urządzeń i, co ciekawe, pod wieloma względami może rywalizować z dużo bardziej doświadczonymi rywalami na rynku mobilnym. Doskonałym tego przykładem jest najnowszy sprzęt Asusa – Pegasus X002.

Asus X002 pojawił się już jakiś czas temu w sieci, ale jak wiemy przecieki mogą się mylić. Na szczęście tym razem były one prawdziwe, a do ciekawej specyfikacji tajwańska firma dorzuciła jeszcze atrakcyjną cenę. Zajmijmy się najbardziej tym, co w środku.

Pegasus to 5-calowy smartfon, który wyświetla obraz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Za jego moc odpowiada 64-bitowy procesor MediaTek MT6732, którego 4 rdzenie wspierane są przez 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim również 16 GB pamięci wbudowanej, dual sim, 8-megapikselowy aparat główny (5 mMpix na przednim panelu), łączność LTE oraz baterię o pojemności 2500 mAh. Pracuje pod kontrolą Androida 4.4 KitKat z nakładką tajwańskiej firmy, Zen UI.

Jego cena w Chinach wynosi tylko 130 dolarów, co wydaje się bardzo dobrą ofertą. Niestety minusem jest to, że pracuje on w sieci TD-LTE oraz TD-SCDMA, co oznacza, że będzie działać tylko w Państwie Środka (tylko China Mobile). Jednak niedługo są targi CES i wiemy, że Asus tam będzie, więc możliwe, że pokaże takie samo urządzenie, ale działające w Europie. Oprócz niego możemy się też spodziewać smartfonów Asusa z LTE i procesorami Intela. A jak chcecie dowiedzieć się nieco więcej o produktach tajwańskiej firmy, zobaczcie recenzję Zenfone 5 z dual SIM przygotowaną przez Kasię.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona