Ważne

Asus X002 będzie mieć 5-calowy ekran i 64-bitowy procesor

Asus moim zdaniem bardzo dobrze wszedł na rynek smartfonów i od razu jego produkty okazały się konkurencyjne. Dla wielu ich zaletą były także procesory Intela. Tajwańczycy nawet zapowiedzieli aktualizację do Androida 5.0 Lollipop, co nie jest tak oczywiste dla innych firm. Teraz do sieci trafiły informacje o nowym produkcie, X002, czy on również będzie tak interesujący?

Asus X002 trafił do TENAA oraz GFXBench i dzięki temu wiemy, jaka będzie jego specyfikacja. Na pierwszy plan oczywiście wysuwa się 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Za moc odpowiadać będzie 4-rdzeniowy (64-bitowy) procesor MediaTek MT6732 o taktowaniu 1,5 GHz oraz układ graficzny Mali-T760. Nie jest pewne ile będzie mieć dokładnie RAM, ponieważ w TENAA widnieje wersja z 1 GB, natomiast w GFXBench z 2 GB RAM. Prawdopodobnie będą dostępne dwa warianty – w zależności od kraju. Zastanawiające jest też czy to będzie tylko jednorazowy romans z MediaTekiem, czy może stała współpraca.

Poza tym Asus X002 został także wyposażony w łączność 4G LTE, 8-megapikselowy aparat główny, 5 Mpix na przednim panelu, 8 GB pamięci wbudowanej (oraz slot na kartę microSD) oraz Androida 4.4.4 KitKat. Nie wiadomo niestety jaka będzie jego cena, kiedy pojawi się na rynku i które kraje dostaną wersję z 2 GB pamięci operacyjnej RAM.

Dla przypomnienia, jak pracują nowe Asusy, zobaczcie dwie recenzje: Zenfone 5 LTE oraz Zenfone 6.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona