Ważne

Samsung Galaxy S6 w AnTuTu – dotychczasowe plotki dotyczące specyfikacji zdają się potwierdzać

Im więcej pojawia się przecieków i spekulacji, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że premiera Samsunga Galaxy S6 będzie miała miejsce najdalej na targach Mobile World Congress 2015 w Barcelonie (w marcu). Tym razem urządzenie wylądowało w jednym z najpopularniejszych benchmarków, AnTuTu. Czego się tym razem dowiedzieliśmy?

Część parametrów technicznych, o których była mowa ledwie kilka dni temu, zostało potwierdzonych. Poniżej widoczny jest screen z AnTuTu, zawierający informacje o międzynarodowej wersji produktu, tj. SM-G925F. Stąd wiemy, że po nadchodzącym, przyszłorocznym flagowcu koreańskiego koncernu możemy się spodziewać przede wszystkim 5,5-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, ośmiordzeniowego rocesora Exynos 7420 z Mali-T760 oraz najnowszej wersji systemu Android, tj. 5.0 Lollipop.

Do tego na pokładzie sprzętu ma się znaleźć aparat 20 Mpix, przednia kamerka 5 Mpix, 3GB pamięci operacyjnej oraz 32GB pamięci wewnętrznej zapewne z możliwością rozszerzenia dzięki slotowi kart microSD. Najprawdopodobniej z funkcji dodatkowych będzie oferował te same „bajery”, co jego poprzednik, czyli między innymi skaner linii papilarnych i miernik pulsu.

Jeśli natomiast chodzi o wzornictwo modelu, trudno póki co propokować, jakie ono będzie. Z jednej strony wydaje mi się, że można się spodziewać rozwinięcia pomysłu designu nawiązującego do nowej rodziny Galaxy A (a przy tm też do Galaxy Alpha i Galaxy Note 4), ale z drugiej – znając Samsunga – może zaproponować nam jeszcze zupełnie inną wizję swojego flagowca.

Cóż, pożyjemy, zobaczymy. Premiera, najprawdopodobniej, pod koniec pierwszego kwartału 2015 roku.

Samsung-Galaxy-S6-AnTuTu-01

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona