9,2-calowy tablet Xiaomi z LTE za 100 dolarów już w przyszłym roku?

Chyba każdy z nas zna Xiaomi, czyli firmę, która zamierza być największym producentem smartfonów na świecie i ma do tego mocne podstawy. Bardzo może w tym pomóc nadchodzący Xiaomi Mi5, którego przedni panel został ostatnio przyłapany w sieci. Jednak i na rynku tabletów Chińczycy zamierzają namieszać. Wskazuje na to chociażby dachówka, o której ostatnio pisaliśmy, a teraz mamy o niej więcej informacji.

Nowy tablet od Xiaomi ma mieć, jak już wiemy z poprzednich przecieków, 9,2-calowy ekran o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, Snapdragona 410 o taktowaniu 1,2 GHz, 1 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 8 GB pamięci wbudowanej. Nie wygląda to na topowe urządzenie, ale ma on pracować nie tylko w sieci 3G, ale również 4G LTE (FDD-LTE oraz TD-LTE, czyli także w Europie).

Wygląda zachęcająco, ale tak naprawdę jego cena ma być najważniejsza. Ostatnio pisaliśmy, że nie przekroczy ona 200 dolarów, a teraz mówi się o 100 dolarach! Na rynek ma trafić na początku przyszłego roku, ale nie wiadomo czy będzie dostępny międzynarodowo.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona