Ważne

Nowy 9,2-calowy tablet Xiaomi przyłapany w GFXBench

Przecieki o pierwszym tablecie Xiaomi pojawiły się w pierwszym kwartale tego roku. Teraz w popularnym benchmarku pojawił się następca MiPada, kodowo nazwany jako Xiaomi 2014811.

GFXBench to dobre źródło przecieków. Pojawienie się w nim urządzenia zwiastuje, że niebawem rynek powita kolejny sprzęt. W tym wypadku jest to tablet, który ma ekran o przekątnej 9,2-cala pracujący w rozdzielczości 720 x 1280 pikseli. Sercem urządzenia jest procesor Snapdragon 410 o taktowaniu 1,2 GHz, wsparty układem graficznym Adreno 306 i 1 GB pamięci RAM. Użytkownik otrzyma 8 GB pamięci wewnętrznej.

System to Android 4.4.4, a w rzeczywistości MIUI, czyli zmodyfikowany Android przypominający w swym działaniu poniekąd system iOS. Po ostatnich wypowiedziach Hugo Barry można założyć, że finalnie Xiaomi 2014811 może pracować pod kontrolą MIUI opartego na Androidzie 5.0.

W tabeli ujęto też, że tablet posiada slot na kartę SIM, a więc jest on wyposażony w modem 3G. Według Tablet-news cena urządzenia powinna wynosić mniej niż 200 dolarów, zważywszy na specyfikację, która jest raczej budżetowa. Wygląda na to, że Xiaomi szykuje budżetowego konkurenta dla Nexusa 9, nawet bardzo budżetowego.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona