Ważne

Sony Xperia Z4 i Xperia Z4 Ultra w kolejnych przeciekach. Wiemy więcej na temat specyfikacji

Jak co roku na początku stycznia odbędą się w Las Vegas targi Consumer Electronics Show. I choć wydarzenie to rozpocznie się oficjalnie szóstego dnia tego miesiąca, tak – tradycyjnie już – dzień wcześniej będzie miał miejsce dzień prasowy, a podczas niego pierwsze konferencje producentów. Wśród nich ma być japoński koncern Sony, który wśród nowości ma zaprezentować między innymi Xperię Z4 i Xperię Z4 Ultra. Dziś pojawiły się nowe informacje na ich temat.

Dotychczas spekulowano, że najnowsza przedstawicielka flagowej serii smartfonów Sony, Xperia Z4, ma oferować 5,2- lub 5,5-calowy wyświetlacz. Wiele jednak wskazuje na to, że prawda leży gdzieś po środku – dziś mówi się już bowiem o przekątnej 5,4″. Ma to być matryca wykonana w technologii Triluminos, a jej rozdzielczość ma wynosić 2560 x 1440 pikseli (Quad HD). Wiele wskazuje też na to, że ramki dookoła wyświetlacza ulegną delikatnemu zmniejszeniu, a rogi zostaną nieco bardziej zaokrąglone.

A co z resztą parametrów? Na pewno Xperia Z4 będzie działała pod kontrolą najnowszej wersji Androida, tj. 5.0 Lollipop. Ile będzie mieć RAM-u? Mówi się o 4GB, ale równie dobrze może się w tym temacie nic nie zmienić względem Xperii Z3 i może skończyć się na 3GB. Co ciekawe, urządzenie ma pracować dzięki procesorowi Qualcomm Snapdragon 805, a nie – jak moglibyśmy tego oczekiwać – Snapdragon 810.

Aparat w Xperii Z4 ma oferować jaśniejszy obiektyw 20,7 Mpix nowszej generacji (czyżby Exmor RS IMX230?), dzięki któremu zdjęcia mają być jeszcze lepszej jakości niż w poprzedniej generacji. Kamerka ma mieć rozdzielczość 4,8 Mpix, natomiast za czas działania urządzenia ma odpowiadać akumulator o pojemności 3420 mAh.

Xperia-Z4-leak

Xperia Z4, fot. PhoneArena

Oczywiście Xperia Z4 ma nie być jedyną nowością zaprezentowaną na CES – mamy tam poznać również Xperię Z4 Ultra. Ten sprzęt z kolei ma oferować: 5,9-calowy wyświetlacz Triluminos, 4GB RAM, Snapdragon 805 i aparat 16 Mpix z podwójną diodą LED. Grubość obudowy ma wynosić zaledwie 5,7 mm.

Czy te wszystkie rewelacje okażą się prawdziwe, dowiemy się piątego stycznia 2015 roku.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona