Ważne

Pojawiły się informacje o nowych urządzeniach Sony. Wśród nich Xperia Z4, Z4 Tablet, Z4 Compact oraz Z4 Ultra

Xperię Z3 zaprezentowano na początku września, więc można powiedzieć, że dopiero co opadł kurz po premierze, tymczasem na horyzoncie zaczynają pojawiać się informacje o kolejnej generacji urządzeń od Sony – w tym również o Xperii Z4.

Najbardziej nas interesuje oczywiście Xperia Z4 Tablet, a ten zapowiada się – jak przystało na Sony – znakomicie. Ekran nadal ma mieć przekątną 10.1 cala, zmianie ulegnie rozdzielczość, która ma wynosić 3840 x 2160 pikseli. Pod względem designu nowy tablet znajdzie nawiązanie w mniejszym bracie, czyli Xperii Tablet Z3 Compact, która w przeciwieństwie do pozostałych dachówek Sony, posiada o wiele cieńsze ramki boczne, tak jak większość tabletów zaprezentowanych w ostatnim czasie. Sercem urządzenia, według źródła, będzie Qualcomm Snapdragon 810 wspomagany przez 4 gigabajty pamięci RAM oraz 32 gigabajty pamięci na dane użytkownika. Mowa jest także o 13Mpx aparacie głównym oraz 8Mpx kamerce do wideorozmów na przednim panelu.

Xperia Z4 ma cechować się podobną specyfikacją techniczną. Nowością będzie obsługa funkcji bezprzewodowego ładowania indukcyjnego w zamian za rezygnację z magnetycznego złącza z boku urządzenia. Dodatkowo mówi się o braku irytującej zaślepki na porcie microUSB chroniącej przed dostępem wody do gniazda. Mimo to nowy flagowiec zachowa swoją normę IP68 zapewniającą wodoszczelność obudowy.

Informacje na temat Xperii Z4 Ultra nie są tak szczegółowe. Mówi się jedynie, że urządzenie zachowa tą samą przekątną ekranu, co pierwszy przedstawiciel serii Ultra, zmianie ulegnie natomiast rozdzielczość, ponieważ ma być zastosowany panel Quad HD. Z kolei o najmniejszym wariancie z rodziny Z4 wiemy tylko tyle, że 4,6-calowy ekran prawdopodobnie pomieści w sobie rozdzielczość Full HD.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona