Ważne

Cortana vs Siri – 3 świetne reklamy pokazują zalety produktu Microsoftu!

Microsoft ostatnio bardzo się ożywił, jeśli chodzi o reklamowanie swoich produktów. Świadczą o tym chociażby takie ruchy jak to, że Real Madryt oraz Lufthansa i Austrian Airlines postawili na Surface Pro 3. Wiele z nich jest wymierzonych w Apple, ponieważ na rynku amerykańskim to właśnie firma z Cupertino jest poważnym rywalem Microsoftu. Teraz do sieci trafiły trzy nowe spoty porównujące Cortanę z Siri i, moim zdaniem, są świetne!

Zanim jednak pokażę Wam te reklamy, chciałbym napisać kilka słów o tym, dlaczego tak często je opisuję. Marketing jest niezwykle ważny i od dłuższego czasu nie liczą się już tylko cyferki ze specyfikacji. Wiele topowych produktów ma bliźniacze parametry i to właśnie szczegóły oraz ciekawe spoty sprawiają, że decydujemy się na jednego z producentów. Często też można w nich zobaczyć na co stawia firma i czy podoba nam się ten trend. Oczywiście nie będę opisywać wszystkich reklam, ale te ciekawsze. Tym bardziej, że są one również interesującym przerywnikiem w czytaniu technologicznych aktualności.

Przejdźmy jednak do reklam, które skupiają się na Cortanie i Siri. Pierwszą z nich widzicie powyżej. Microsoft pokazuje w niej w czym może pomóc nam Cortana. Poza tym Siri twierdzi, że iPhone 6 Plus jest po prostu większy niż jego poprzednicy i to jedyna różnica.

Druga z reklam to starcie z HTC One M8 for Windows i specjalny pokrowiec dla tego telefonu, który świetne współpracuje z Cortaną.

http://youtu.be/IjifAejDVCM

Ostatnia z reklam to już nie cios ze strony Microsoftu, ale od BLU. Tym razem oprócz pokazania, że nowy iPhone jest większy, Siri mówi także, że może się wyginać.

Cortana to rzeczywiście udany produkt Microsoftu i możemy tylko mieć nadzieję, że zobaczymy go w Polsce. A co Wy sądzicie o tych spotach?

Komentarze

 • KruSzekOkruSzeK

  Przez ten język angielski głupio mi używać Cortany w miejscach publicznych. Nie żebym miał z nią jakieś straszne problemy, ale czasem akcent nie wyjdzie i “wieś” gotowa :D . Za to w domu Cortana przydaje się i język ojczysty zwiększył by funkcjonalność, a przede wszystkim trafność wyszukiwań…

 • znający się

  Apple stać na zakup Microsoft. A w drugą stronę?

  • piotrekole

   ehm, co ma piernik do wiatraka ? Poza tym, nie, nie stać, to że wartość rynkowa Apple na rok 2014 to 147mld , do 90mld MS , nie oznacza że Apple (mówiąc wyłącznie teoretycznie ) byłoby stać na takie przejęcie, co więcej, w porównaniu z 2013 , apple zanotowało spadek wartości aż o 20%, MS natomiast zanotował wzrost o 29%, nie sądzę że ten trend ulegnie zmianie i nie zdziwię się jeśli Apple w najbliższym czasie wypadnie z pierwszej trójki najdroższych firm.

  • Nie, nie stać. Mają jedynie wyższą kapitalizację rynkową. Wolnych funduszy więcej w Microsofcie.

   I jeszcze ciekawy fakt: Microsoft wydał 15x więcej na badania i rozwój w porównaniu do Apple w 2013 roku. Ba, nawet stara Nokia wydała więcej niż Apple ;)

 • RA

  Cortana i Siri korzystają z tych samych zasobów Binga, więc co tu porywnywać? Przepaść jaką dzieli ten duet od Google Now jeszcze długo nie zasypiecie takimi lukrowanymi artykułami.

 • Mama

  Jak Cortana pojawi się w Polsce to rozważymy ją. Inaczej nie ma co gdybać.

 • Tomasz Lenartowski

  Wnoszę o dodanie taga Reklama reklamy :P

  • Nie, bo sam będę tam pisał :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona