Ważne

Hybryda Lenovo ThinkPad Helix 2 z 11,6-calowym ekranem oraz 4 lub 8 GB RAM wyceniona

Na targach IFA w Berlinie został pokazany Lenovo ThinkPad Helix 2 i teraz trafia on do sprzedaży. Czy ta hybryda z mocną specyfikacją może okazać się ciekawą alternatywą chociażby dla Surface Pro 3?

Lenovo ThinkPad Helix 2 to 11,6-calowa hybryda, który na swoim ekranie wyświetla obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Za moc odpowiada w niej procesor Intel Core M 5Y10 oraz 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim również 128 GB pamięci wbudowanej, WiFi, rysik oraz podstawkę z klawiaturą. Jest również dostępna mocniejsza wersja w sprzedaży, która zaoferuje nam 8 GB pamięci RAM, procesor Intel Core M 5Y70 oraz 256 GB pamięci wbudowanej. Nowa wersja Helixa została także wyposażona w slot na karty MicroSD, USB 3.0 oraz głośniki stereo. W klawiaturze znajdziemy dodatkową baterię, głośniki oraz USB. Dzięki temu będą one pracować 8 godzin jako tablety lub 12 godzin z podłączoną klawiaturą.

helix2_05

Oczywiście w przypadku większości produktów jedną z najważniejszych rzeczy jest ich cena. Za podstawową wersję tej hybrydy zapłacimy 979 dolarów. Waszym zdaniem jest to dobra cena za taki produkt?

Komentarze

 • lupus

  Czyli u nas kolo 4tys?
  Czekałem na ten sprzęt, ale chyba jednak wezmę asusa R7. Za trochę wiecej znacznie większy ekran i w środku też lepiej. Oczywiscie kosztem wagi i mobilności, ale co komu potrzebne bardziej.

  • ice

   raczej koło 7-8tys

   • lomax

    Dokładnie

 • lupus

  Ten mocniejszy z 8 gb RAM ma byc za 1399 wg. innego źródła.

 • Sony

  Cena typowa – inna sprawa, ze HELIX zawsze był w segmencie biznes – więc i cena biznesowa. :) Wersja 8 GB RAM i procesor 5Y70 – kosztuje 1399 $
  Miałem pierwszego Helix’a – nie tablet, ale laptop z “ukręcanym” :) ekranem i był to bardzo fajny sprzęt.
  Trochę szkoda, ze ekran nie jest ciut większy – przydał by się ekran 13 cali.

 • keks

  Wątpię aby Core M wytrzymał az 8h, bo te nowe procki ciagna duzo wiecej pradu niz atomy.

  • Ale poprzednia generacja nie była na Atomie tylko Haswell-U (Core i5).

   Wszystko będzie zależeć od pojemności baterii.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona