Ważne

Windows 10 trafi na wszystkie urządzenia z Windows Phone 8? Tak!

Jak zapewne wiecie następny Windows będzie oznaczony numerkiem 10 i pojawi się on zarówno na dużych urządzeniach, jak i smartfonach. Zapewne wszyscy posiadacze telefonów z Windows Phone 8 zastanawiali się czy dostaną aktualizację, czy może Microsoftu zrobi to samo, co w przypadku WP 7. Na szczęście amerykańska firma nie zamierza zostawiać na klientów na lodzie!

Pod wpisem o Lumii 535 wywiązała się spora dyskusja na ten temat i wiele osób było przekonanych, że użytkownicy Windows Phone 8 nie dostaną 10. Wątpliwości w komentarzach rozwiał Piotr, ale warto o tym napisać, ponieważ nie każdy tam zajrzy.

Oficjalne stanowisko Microsoft jeszcze się nie pojawiło, ale z oficjalnego konta Lumii dowiedzieliśmy się to, co widzicie poniżej:

https://twitter.com/lumia/status/532128314467823616

Wygląda na to, że każdy smartfon z WP8 dostanie aktualizację, nawet te budżetowe konstrukcje. Poza tym niedługo powinniśmy zobaczyć nowe urządzenia pracujące pod kontrolą nadchodzącego systemu.

Muszę przyznać, że z każdym rokiem coraz bardziej lubię Microsoft. Za czasów Windows 95, 98, a potem XP firma ta miała okropny wizerunek i większość patrzyła na nich, jak na krwiożerczego monopolistę nie przejmującego się użytkownikami. Teraz to się zmienia i polubiłem amerykańską firmę. Jednak przeczytajcie też tekst Piotra o tym, dlaczego on nie przepada za nowym Microsoftem.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona