Ważne

Obrazy systemów z Androidem 5.0 dla Nexusów lądują na developers.google.com

Google udostępnia obrazy systemów dla swoich urządzeń na stronie developers.google.com zazwyczaj kilka dni lub nawet tygodni wcześniej, niż będą one dostępne z poziomu aktualizacji Over The Air.

Właśnie pojawiły się najnowsze buildy Androida 5.0 Lollipop dla Nexusa 5; dwóch generacji 7 calowego tabletu Google (póki co tylko w wersji WiFi Only) oraz największego, czyli Nexusa 10. Owe kompilacje pojawiły się także dla najnowszych urządzeń, czyli 9 calowego tabletu, 6 calowego urządzenia od Motoroli oraz tegorocznej nowości – Nexus Playera od Asusa.

Samo wrzucenie obrazu systemu na urządzenie może nie wydawać się zbyt proste, jeżeli ktoś wcześniej nie korzystał z ADB (Android Debug Bridge), aczkolwiek z pomocą internetu każda w miarę pojętna osoba poradzi sobie z tym bez problemu. Oczywiście zawsze można poczekać na oficjalny kanał dystrybucji, jednak z tym u nas różnie.

0da28eb6073110aa8f1d448016a75d5a

Pojawił się także bardzo przejrzysty i zgrabny changelog dla wszystkich zainteresowanych zmianami, które odczują po przesiadce na nowszą wersję systemu.

Gdyby jednak ktoś poszukiwał bardziej szczegółowych informacji odnośnie tego, co zmieniło się „pod maską” zielonego robota, został udostępniony także pełny changelog uwzględniający zmiany, jakie zaszły w stosunku do Androida 4.4 KitKat.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona