Ważne

Mobilny Office dostępny bez subskrypcji Office 365, czyli… za darmo!

Ledwie kilka dni temu Microsoft ogłosił udostępnienie nielimitowanej przestrzeni w OneDrive dla subskrybentów Office 365, ale nikt nie spodziewał się, że pójdzie jeszcze o krok dalej. Tym razem bowiem mam doskonałe wieści dla wszystkich użytkowników mobilnego sprzętu. Otóż… Koncern z Redmond postanowił udostępnić nam mobilnego Office’a bez wymaganej subskrypcji Office 365 – czyli… za darmo.

Microsoft aktualnie udostępnił nową aplikację Office na iPhone’a oraz zaktualizowaną na iPada. Do działania potrzebny jest sprzęt Apple pracujący pod kontrolą iOS w wersji 7.0 lub nowszej. A sama aplikacja dostępna jest w 29 językach w 136 krajach.

Ponadto, zapowiedziana została i udostępniona dla zainteresowanych wersja testowa Office dla tabletów z Androidem. By móc przetestować tę wersję aplikacji, należy się zarejestrować na stronie projektu (link niżej). Oczywiście wszystkie mobilne wersje Office’a oferują taki sam interfejs, dzięki czemu łatwo będzie się przemieszczać pomiędzy nimi użytkownikom różnych platform.

Poniżej linki do odpowiednich aplikacji:

Warto też przytoczyć ciekawe statystyki związane z mobilnym Officem. Okazuje się bowiem, że wersja na iPada została pobrana już ponad 40 milionów razy. Z kolei ogólnie pakiet Office użytkowany jest przez ponad miliard osób.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona