Ważne

Nielimitowana przestrzeń w OneDrive dla subskrybentów Office 365!

Dotychczas w ramach subskrypcji Office 365 klienci otrzymywali 1TB przestrzeni w chmurze Microsoftu, tj. w OneDrive. Dziś koncern z Redmond postanowił iść o krok dalej i… zdjąć wszelkie limity pamięci. Tym samym każdy, kto zdecyduje się korzystać z Office 365, automatycznie zyska nielimitowaną przestrzeń w OneDrive!

Oczywiście zniesienie limitów będzie obowiązywało we wszystkich dostępnych pakietach, tj. Personal (29,99 złotych miesięcznie) oraz dla użytkowników domowych (42,99 złotych miesięcznie). I to właśnie im możliwość przechowywania niezliczonej ilości danych będzie udostępniona w pierwszej kolejności (aczkolwiek stopniowo). Klientów biznesowych również nie ominie dzisiejsza decyzja Microsoftu, jednak na zniesienie limitu będą musieli poczekać do początku 2015 roku.

Tym samym usługa Office 365 stała się jeszcze bardziej atrakcyjna. A warto pamiętać, że korzysta z niej już siedem milionów użytkowników i wiele wskazuje na to, że liczba ta będzie stale rosła. Warto spojrzeć choćby w kierunku tanich tabletów z Windowsem 8.1, z których każdy oferowany jest teraz z roczną subskrypcją właśnie na Office 365. Odnoszę wrażenie, że w sporej części to właśnie tym urządzeniom, zwłaszcza w ostatnim czasie, Microsoft zawdzięcza wzrost zainteresowani Office 365.

Warto przypomnieć, że w wersji podstawowej, tj. Office 365 Personal, otrzymujemy pełne wersje programów wchodzących w skład pakietu biurowego Office (Word, Excel, PowerPoint), ale i OneNote, Outlook, Publisher i Acces, do tego możliwość korzystania z nich z poziomu tabletu, smartfonu, jak również dostajemy 60 minut rozmów przez Skype i – od teraz – nielimitowaną przestrzeń na dane w chmurze. A im droższy pakiet, tym bardziej “wybajerzony”.

Brzmi świetnie.

Komentarze

 • Sony

  I co WAZNE – Użyszkodnicy Domowi – mają PIĘĆ licencji – czyli można zainstalować Office na pięciu róznych urządzeniach.

  Więc jak mamy kilka urzadzeń mamy sprawę z głowy. Do tej pory kazdy z 5 czlonków rodziny dostawał 1TB miejsca – teraz mamy bez limitu :)

  • Pozamiatali rynek. Konkurencja ma gorsze ceny i tylko za 1 TB… no i bez Office.

 • Michał Wierzchowski

  i o to chodzi :) bardzo ładnie :D

 • mmx

  jedno pytanie

  gdzie znajduje się -fizycznie- serwer z danymi i kto ma do niego dostęp?
  nie mam zaufania do tych wirtualnych przestrzeni dyskowych tym bardziej że dyski fizyczne tanieją
  poza tym do tego co robię w edytorze tekstu czy arkuszu wystarczają mi darmowe odpowiedniki MSOffice
  p.s. firmom zapewne pasuje – dane klientów bez limitu w chmurze to dla nich idealny pomysł …klientom pewnie już mniej to odpowiada ale wyjścia i tak nie mają (z reguły)

  • Sony

   Serwery – liczba mnoga. :) Są to duże “farmy” serwerowe rozrzucone po świecie.
   A co zrobisz jak Ci dysk padnie ? Już widzę jak tworzysz macierz dyskową by sioę zabezpieczyć :)
   Jeśli trzymasz w Chmurze normalne rzeczy a nie nagie fotki :) to możesz spać spokojnie.

   • Nie mówię o mmx, ale zauważyłem, że najgłośniej o “problemie prywatności” krzyczą ludzie, którzy na kompie trzymają wypracowania z przyrody i fotki z wakacji. Sztuczny problem w większości przypadków.

    • placek

     Problem nie jest sztuczny, choć nie mówię teraz o bezpieczeństwie tylko o dostępności, parę razy zdarzyło mi się już, że nie było dostępu do internetu i moje dokumenty, których potrzebowałem do pracy nie były dostępne. Korzystam z chmury, jak najbardziej, w wielu sprawach bardzo wygodne, ale też nie porzucam dysków lokalnych i standardowych programów biurowych. Ludzie płacą setki złotych rocznie za office 365, którego albo wykorzystują w 1% (wystarczyłby wbudowany w windowsy wordpad) albo nie wiedzą/boją się użyć darmowych odpowiedników, które dla mnie mają wygodniejszy interfejs niż chociażby stacjonarne ms office’y od 2007 począwszy z tą ich olbrzymią nieczytelną wstążką. Żeby było jasne, cieszę się, że jest konkurencja, choć martwią mnie te MW a może nawet GW energii zużywane na utrzymanie tych wszystkich serwerów :-)

     • Tomasz Lenartowski

      Jak wolę Open Source tak Office 2007 uważam za najwygodniejszy (nowszych nie widziałem) pakiet biurowy. Dzięki wstążce właśnie. Ale to kwestia upodobań.

     • OneDrivie to składowanie i offline, i online. Tak jak dropbox. Wiec w czym tak naprawdę problem?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona