Galaxy S5 Plus już na rynku europejskim. Jak wygląda specyfikacja nowego fabletu od Samsunga?

Już sporo czasu minęło od ostatnich premier Samsunga, a do kolejnego, pełnoprawnego, nowego modelu będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. W międzyczasie producent postanowił zaprezentować większą wersję swojego flagowego smartfona, tym samym przenosząc go do kategorii fabletów.

Galaxy S5 Plus sprzedawany jest już na rynku holenderskim, a niebawem trafi do innych krajów europejskich. Urządzenie wyposażone zostało w 5,1-calowy ekran pracujący z rozdzielczością 2560 x 1440 pikseli, czterordzeniowy układ Snapdragon 805 2,5 GHz, 2GB pamięci operacyjnej, 16GB pamięci na pliki, z możliwością rozszerzenia za pomocą kart pamięci microSD, aparat z matrycą 16-megapikseli oraz przednia kamerka – 12-megapikseli. Ponadto sprzęt posiada baterię  2 800 mAh, LTE, Bluetooth 4.0 oraz GPS.

s5 plus

Nie wiadomo, kiedy dokładnie sprzęt ten trafi na nasz rynek oraz ile będzie kosztować. Jak sądzicie, będzie to ciekawa alternatywa dla Note 4?

Komentarze

 • Toldo

  A w czym on jest większy? Procesorem się jedynie różni i prędkością LTE, poza tymi dwoma odgrzewany kotlet…

 • ZiemoOne

  Przestańcie z tymi fabletami! Telefon poprostu, sam jestes faplet :P

  • Witaj. Zgodnie z definicją, fablet to urządzenie, którego ekran przekracza 5-cali. Tutaj mamy ponad pięć, więc jest to fablet. Pozdrawiam.

   • ZiemoOne

    Bzdura często powtarzana nie staje się prawdą. Pomysł z nazwą i definicją durny i naprawdę niewart powtarzania. Dzisiaj duzy smartfon to standard i dorabianie ideologii do przekatnej wyswietlacza niczemu nie sluży.

 • Seweryn Bronk

  Większa rozdzielczość nie czyni go więszym ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona