Ważne

Acer Aspire Switch 12 to 12,5-calowa hybryda z ekranem FullHD

Jeśli szukacie ciekawych hybrydowych urządzeń, to zdecydowanie warto przyjrzeć się serii Aspire od Acera. My testowaliśmy Acera Aspire Switch 10, a oprócz niego warto też rzucić okiem na większy wariant, czyli Aspire Switch 11. Teraz jednak Acer zaprezentował coś jeszcze większego i dla fanów 12-calowych hybryd może okazać się to strzał w dziesiątkę.

Acer Aspire Switch 12 to, jak łatwo można się domyślić, 12,5-calowa hybryda, która na swoim ekranie IPS wyświetla obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Jego sercem jest procesor z serii Intel Core M, zapewniający 8 godzin pracy na jednym ładowaniu oraz prawdopodobnie 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim również 60 lub 120 GB pamięci wbudowanej, micro HDMI oraz USB 3.0. Opcjonalnie można też zakupić do niego rysik, Acer Active Pen.

Ciekawym dodatkiem jest również to, że dołączana klawiatura może być być używana jak w każdej innej hybrydzie oraz bezprzewodowo. Na rynek trafi on na początku przyszłego roku i najpierw dostaną go użytkownicy USA i Kanady.

Komentarze

 • mały kazio

  Ten Acer jest co najmniej dziwny.
  Bardziej przypomina konstrukcję allinone niż hybrydę tabletu i laptopa.
  Jest tym bardziej dziwny, że nie ma gładzika.
  Czy dobrze widzę, że ekran się nie odłącza od tej konstrukcji z zawiasem?
  Jakoś nie wróżę mu przyszłości jako allinone, którego można wziąć na kolana.

 • Yano

  Sądząc po zawiasach to może być podobny do Yoga, tylko sam moduł klawiatury jest odpinany. Chyba, że to nie zawiasy.

 • Mario

  oceń komentarz:(0) / (0)
  Trzymałem to cudo w rękach. W porównaniu do Switch 10 wygląda o klasę niżej.
  I to nie jest żadna hybryda, tylko notebook z ekranem dotykowym i z odłączaną połową stacji dokującej zawierającej klawisze klawiatury. Reszta jest trwale przymocowana do ekranu na dwóch zawiasach i tabletu nie da się od tego odłączyć. Więc jak ktoś chce sprzętu bardziej mobilnego i lżejszego niż laptop, a więc tabletu z dołączaną w razie potrzeby klawiaturą, to ten sprzęt nie jest dla niego. To coś na kształt notebooka z ekranem dotykowym, z którego po odpięciu klawiatury zostaje 75% notebooka i bezprzewodowa klawiatura. Nie da się tego przekształcić w tablet 12 calowy. No chyba, że przez urwanie zawiasów (siła x gwałt). Ale czy po takim zabiegu uzyskany tablet będzie działał? To już pytanie do recenzentów.

 • Brak wygody i uniwersalności laptopa oraz brak mobilności i lekkości tableta. Nie rozumiem co producent chciał osiągnąć

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona