Ważne

Nowy Kalendarz Google to nowa jakość

Na Tabletowo piszemy nie tylko o samych urządzeniach, ale warto też czasem przyjrzeć się ciekawemu oprogramowaniu. Kalendarz Google do tej pory niczym szczególnym się nie wyróżniał. Znacznie wygodniej było korzystać z zamienników. Sytuacja ma szansę się zmienić, dzięki zupełnie odmienionemu kalendarzowi.

Wraz z nowym Androidem, Google gruntownie przebudowuje cały interfejs i natywne aplikacje. Jest już nowy Gmail czy zupełnie nowe podejście do poczty – Inbox. Kalendarz Google zdaje się łączyć skrzynkę pocztową z Google Now.

Tym, co jest nowością w kalendarzu to to, że będzie on w stanie samodzielnie tworzyć wydarzenia np. na podstawie poczty z Gmaila. Program sam zbierze daty, godziny, miejsca i inne potrzebne informacje. Jeśli dostaniemy maila z aktualizacją dotyczącą wydarzenia, kalendarz dokona właściwych zmian.

Z programu mogą korzystać użytkownicy Androida 5.0. Google zapewnia, że kalendarz będzie działać na systemie od wersji 4.1, a w Sklepie Play pojawi się w ciągu najbliższych tygodni. Wersja dla iOS jest w przygotowaniu.

Widać, że nowe aplikacje wchodzą ze sobą w interakcję. W teorii korzystanie z Inbox czy kalendarza, który jest na tyle inteligentny, że za nas pamięta o wydarzeniach, może być bardzo wygodne i przyjemne. Jednak praktyka uczy, że do takich rzeczy trzeba mieć dystans i kierować się myślą – pożyjemy, zobaczymy.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona