Ważne

Algoriddim djay 2 wreszcie dostępny w Google Play

Każdy posiadacz urządzenia z systemem Android, który choć raz próbował wykorzystać je do produkcji lub miksowania muzyki przekonał się dość boleśnie o tym, że akurat pod tym względem Zielony Robot przegrywa z rozwiązaniami proponowanymi przez Apple. Wszystko wskazuje jednak na to, że twórcy aplikacji na urządzenia mobilne są już coraz bliżej rozwiązania dźwiękowych problemów systemu Android, czego efektem są kolejne popularne aplikacje muzyczne pojawiające się w Google Play.

Jedną z nich jest właśnie Algoriddim djay 2, czyli jedna z najpopularniejszych aplikacji DJ-skich na iPada która zadebiutowała w App Store nieco ponad rok temu. Niestety, wersja z Google Play nie posiada jeszcze wszystkich funkcji znanych z oryginału (brak tu np. automatycznego rozpoznawania tonacji utworu) a lista współpracujących kontrolerów MIDI ogranicza się jak na razie do jednego modelu: Reloop Beatpad. Na plus należy zaliczyć natomiast cenę, która jest znacznie niższa niż w przypadku wersji na iPada.

Przed zakupem aplikacji należy jednak wziąć pod uwagę fakt, iż wymaga ona dość mocnego sprzętu (twórcy zalecają czterordzeniowe tablety z serii Nexus), dlatego też próba odpalenia jej na starej “dachówce” ledwo wyrabiającej przy przeglądaniu stron internetowych nieco mija się z celem.

Aplikacja Algoriddim djay 2 dostepna jest do nabycia w internetowych sklepach App Store (8,99 euro) i Google Play (15 zł).

 

Komentarze

 • uru28

  Virtual DJ to jeden z powodów dla którego cenię sobie sprzęt na Win i chyba tego mi brakowało w Androidzie…Tablety aż się proszą o oprogramowanie symulujące np: Kaossilator czy korg padkontrol. Coś tam niby jest ale wysyp “porządnych” produkcji w rozsądnych cenach ewidentnie by się przydał, tym bardziej że zabawa przy tym przednia;)

 • rag66628

  eee…a FLStudio MOBILE to od psa jest i nie warto o tym wspomniec prawda…?

  • Aske

   Wspominaliśmy o nim jak wyszło, jakieś 1,5 roku temu…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona