Algoriddim Djay 2 debiutuje w App Store - Tabletowo.pl
Ważne

Algoriddim Djay 2 debiutuje w App Store

Tabletowo.pl Algoriddim Djay 2 debiutuje w App Store Aplikacje Apple

Od czasu gdy w App Store pojawiła się tabletowa wersja popularnego programu Traktor, społeczność DJ-ska zaczęła nieco poważniej patrzeć na programy do miksowania muzyki za pomocą iPada. Gdy jakiś czas temu własnej aplikacji mobilnej doczekał się również program Serato, wszyscy musieli pogodzić się z tym, że tablety na dobre już zadomowiły się nie tylko na domówkach ale też w klubach. Niewielu pamięta jednak, że zanim na scenę weszli giganci rynku, pewna mniej znana firma wypuściła aplikację która jako pierwsza udowodniła, że iPad może być narzędziem do miksowania muzyki.

Firmą tą była oczywiście Algoriddim, a aplikacją Djay for iPad. Kilka dni temu w App Store pojawiła się jej najnowsza wersja oznaczona numerem 2. Mimo iż producenci zarzekają się, iż stworzyli ją całkowicie od podstaw, to jednak na pierwszy rzut oka wygląda ona niemal identycznie jak oryginał. Zmiany wychodzą jednak na wierzch dość szybko podczas użytkowania. Djay 2 daje nam całkiem nowy, równoległy sposób prezentacji waveform’ów, co w przypadku stosunkowo niewielkiego ekranu iPada jest chyba najwygodniejszym rozwiązaniem. Dodano też sampler oraz przemodelowano bibliotekę utworów. Nie są to co prawda zmiany które mogą sprawić jakieś zagrożenie dla (dużo droższej) konkurencji. Co więcej, nie są to też zmiany które sprawią, że posiadacze poprzedniej wersji od razu zechcą wydać pieniądze na następną. Nowa wersja może jednak skusić osoby które chcą rozpocząć swoją przygodę z miksowaniem muzyki za pomocą iPada, ale nie chcą wydawać na to zbyt dużo pieniędzy. Należy jednak pamiętać, że do poprawnego działania aplikacji należy dokupić przynajmniej tzw. Splitter, czyli kabel rozdzielający dźwięk stereo na dwa oddzielne kanały mono.

Algoriddim Djay 2 dostępny jest do nabycia w App Store w promocyjnej cenie 4,99 euro.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona