Ważne

Acer Switch 10 z 3G wyceniony na 399 euro

Acer Switch 10 to jedna z najciekawszych budżetowych hybryd z Windowsem 8.1 spośród wszystkich dostępnych na rynku (jej głównym rywalem jest Asus Transformer Book T100). Sama korzystam z tego urządzenia jako mobilne biuro już od kilku ładnych tygodni i jedyną rzeczą, której mi w nim brakuje, jest modem 3G (gdybym się uparła, to i wyższa rozdzielczość, ale na IFA został zaprezentowany model z 1920 x 1200). Jeśli czekaliście na wersję produktu z 3G, mam dla Was dobrą wiadomość – właśnie poznaliśmy jej europejską cenę.

Urządzenie z modemem zadebiutowało w niemieckim sklepie z elektroniką CyberSport. Można je spotkać na półkach sklepowych w cenie wynoszącej 399 euro. Cena obejmuje Acera Switch 10 z 3G i 32GB pamięci wewnętrznej bez dysku HDD 500GB znajdującego się w docku. Dla porównania, ta sama konfiguracja sprzętowa, ale bez modemu, kosztuje 349 euro – przebitka za 3G jest więc znośna.

Pozostaje zatem kwestia tego, na ile potrzebny jest nam modem 3G w tego typu urządzeniu. A to już zależy od indywidualnych upodobań każdego z nas. Jedni wolą mieć niezależny dostęp do sieci bezpośrednio z tabletu, inni zadowalają się rozwiązaniami typu tethering lub korzystanie z modemu MiFi, udostępniającego połączenie internetowe większej ilości urządzeń.

Komentarze

 • JS

  Czy wiadomo coś nt. nowszych modeli Switch’a 10 i 11 charakteryzujących się wyższą rozdzielczością i modemem 3G?

 • Darek

  200 zł za modem, w tanim Colorovo dopłata wynosi 50 zł a nie sądzę, aby sprzedawali poniżej kosztów :-)

 • Sony

  Drogo – bardzo drogo bym powiedział.

  Fakt, że w Venue 11 Pro – jest jeszcze drożej, ale po pierwsze V1P to segment biznesowy, a po grugie dostajemy świetny modem Sierra Wireless z GPS’em :)

  Acer zaś to typowy budżetowy i popularny sprzęt – i jakoś nie podejżewam, że dają tam modemy Sierry :) – do tego za 100 zł kupie zwykły modem np. jekiegoś Huawei – więc tym bardziej cena powinna być niższa.

  Mi modem jest niezbędny, muszę mieć łączność z internetem – a zewnętrzne rozwiązania sa niewygodne.

  • tabo

   Zaprzeczasz sam sobie w wypowiedzi.

   • Sony

    Widać umarła umiejętność czytania ze zrozumieniem.
    Jeśli dla Ciebie nie ma różnicy między BIZNESOWYM sprzętem a POPULARNYM – to – dlatego nie rozumiesz o co mi chodzi.
    Pozwól że Ci jak dziecku wytłumaczę :

    Sprzęt BIZNESOWY za 3000 zł – modem za 600 zł NIE JEST – drogi. Bo firma odliczy VAT, “wpuści” w Koszty – i nagle cena “robi się” znacznie niższa.

    Sprzęt POPULARNY za 1500 zł – modem za 200 zł JEST drogi. Bo zwykły użytkownik NIE odliczy VAT’u i nie wpisze sobie nic w Koszty.

    Więc opcje dla sprzętu popularnego powinny być TANIE – a dla biznesowego nie muszą.

    Ne zaprzeczam sobie – stwierdzam że :
    Acer jako model TANI i popularny ma BARDZO drogi modem. A sprzęt Biznesowy nie.

 • Szkoda, że to Acer – to dla mnie jak Benq wśród monitorów. Ale do rzeczy: zaraz będzie Transformer T200. TO jest maszynka!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona