iPad Air 2 z funkcją Apple Pay i Touch ID potwierdzone. Tylko czy to ma sens?

Najnowsze urządzenia giganta z Cupertino posiadają na swym pokładzie skaner linii papilarnych oraz moduł NFC. Obie te funkcje łączy wspólne zastosowanie. Amerykanie wprowadzili nową usługę o nazwie Apple Pay, która umożliwia płacenie nowymi iPhone’ami. Tymczasem jeden z deweloperów dotarł do ukrytych ustawień tej funkcji i… napotkał ślady iPada Air 2.

Nowym modelom Apple można wiele zarzucić, ale na pewno nie można odmówić im nowych funkcjonalności. Swoiste wprowadzenie modułu NFC to coś, czym koncern mocno zaskoczył. Nikt nie spodziewał się, że Amerykanie skorzystają z tego rozwiązania. Tymczasem Tim Cook na swojej prezentacji pokazał, jak w łatwy sposób płacić nowymi iPhone’ami. Wraz z debiutem nowych urządzeń swoją premierę miał również zaprezentowany dużo wcześniej iOS w wersji 8. Jeden z użytkowników nowego terminala od Apple, deweloper Hamza Sood, odkrył w kodzie źródłowym nowego systemu dowód na wprowadzenie nowej usługi na iPadzie. Zapewne chodzi tu o model Air 2, który wkrótce powinien pojawić się na rynku. Trafił również na ukryte ustawienia Apple Pay. Informacja ta potwierdza tym samym obecność Touch ID, którego używa się zamiast kodu PIN.

Apple-Pay

Ciężko mi tylko wyobrazić sobie osoby płacące takim kolosem. Zwłaszcza że nowy tablet Apple ma mieć dość spory ekran (mówi się o 13 calach). Ciekawe co na to użytkownik końcowy. Osobiście takie funkcje, jak dzwonienie czy płacenie, pozostawiłbym mniejszym smartfonom. Dachówka w tym przypadku jest po prostu za duża.

Komentarze

 • Michał Wierzchowski

  Ale Apple Pay ma też funkcjonować jako płatności internetowe i do tego raczej będzie wykorzystane w iPadzie. Co do Touch ID to akurat bardzo dobrze, bo jest to dużo wygodniejsze jako zabezpieczanie samego tabletu niż chociażby kod czy hasło :)

  • LCD

   tak, ale tylko w wypadku pozostawienia urządzenia na chwilę. Bo na pewno nie w przypadku kradzieży przez osobę chociaż trochę obeznaną w tym co ukradła.

   • Michał Wierzchowski

    Na osobę obeznaną w tym co ukradła chyba obecnie nie ma dobrego zabezpieczenia… Niestety :(

    • LCD

     bym powiedział, że trudniej jest złamać pin, hasło czy wzór niż odcisk palca na ekranie, który zbiera odciski na potęgę. Ale to też zależy od oprogramowania, czy da się obejść weryfikacje.

 • steveminion

  Autorze, gdzie widzisz problem? Czyżby Apple Pay nie działało kiedy kupujemy coś w internecie siedząc wygodnie na kanapie z tabletem?

  • Marcin Mierzejewski

   Płacenie za pomocą Touch ID w przypadku iPada, robiąc to w domowym zaciszu ma oczywisty sens. W pierwszej jednak kolejności pomyślałem o robieniu zakupów w sklepach stacjonarnych, a to byłoby zwykłe nieporozumienie.

   • steveminion

    W tym przypadku jednak to nie Apple Pay w iPadzie nie ma sensu ale Twój tok rozumowania :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona