Ważne

Acer Liquid Z500 to ciekawy i tani phablet dla fanów muzyki

Co teraz powinien mieć smartfon? Najlepszą odpowiedzią dla wszystkich jest zapewne – wszystko, jednak nie zawsze tak było. Za czasów Nokii i Sony Ericssona królowały telefony “specjalistyczne”, które stawiały na jeden element bardziej, niż na inne. Serie muzyczne czy fotograficzne były bardzo chętnie kupowanymi urządzeniami i teraz niektórzy producenci zdają się wprowadzać podobne rozwiązania do swoich tańszych smartfonów. Dobrym przykładem może być Acer Liquid Z500 pokazany na IFA 2014.

Acer Liquid Z500to smartfon zaprezentowany na targach IFA w Berlinie, który ma stawiać przede wszystkim na świetną jakość oferowanej muzyki, a ta ma dorównywać tej z płyt CD. Oferuje on wsparcie dla 16-bitowy i 44 KHz utworów FLAC i WAV. Ponadto znajdziemy w nim zaawansowane głośniki stereo HD z DTS Studio Sound. Poza tym jest to bardzo przeciętny phablet, który został wyposażony w 5-calowy ekran IPS o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli i kontrast na poziomie 900:1. Za moc odpowiada 4-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,3 Ghz oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Warto również wspomnieć, że posiada on 8-megapikselowy aparat fotograficzny oraz Android 4.4 KitKat.

Jego cena to 149 euro, a do sprzedaży ma wejść już 15 września. Dostępne kolory to czarny, zielony oraz srebrny. Myślicie, że takie phablety skupiające się na jednym konkretnym elemencie, jak muzyka, mają jeszcze sens czy klienci chcą mieć wszystko na jak najlepszym poziomie w swoich urządzeniach?

A jeśli zastanawiacie się co jeszcze Acer pokazał na IFA, to przeczytajcie o tabletach Iconia Tab 8 W, Iconia One 8 oraz Iconia Tab 10.

Komentarze

  • Rafal Gawlowski

    Mi brakuje takich np.muzycznych smartfonów. Teraz ładują wszystko do jednego wora i do sklepu. Fajnie by było kupić np. z3 z walkmanem :). Ale takim jak kiedyś czyli odpowiedni soft i hardware. A co do acera to słaby. Co z tego że odtwarza flac i wav jak reszta średnia. Gdyby tak miał lepszy procesor plus jakiś tam układ dźwiękowy to by było coś. A tak mamy średni phablet i nic poza tym.

  • kamilek2424

    FLAC i WAV to już od dawna Android odtwarza, wolałbym wiedzieć jaki DAC, wzmacniacz słuchawkowy ma ten smartfon, bo jedyne co go w muzykalności wyróżnia, to głośniki stereo. Założę się że na słuchawkach zagra słabo lub bardzo przeciętnie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona