HTC Nexus będzie jednak wyposażony w 64-bitową Tegrę?

Wiele jest plotek i przecieków o nadchodzącym Nexusie, który ma być stworzony przez HTC. Wystarczy przeczytać chociażby te dwa wpisy (1 oraz 2), żeby zobaczyć jak różne są wersje podawane przez informatorów. Nowe informacje podają, że Nexus będzie mieć 64-bitowy procesor od NVIDII.

Nexusy znane są z tego, że oferują świetną specyfikację w bardzo rozsądnej cenie. Teraz ma być podobnie, ale nadal nie wiadomo co dokładnie w nim zobaczymy. Nowe informacje podają, że jednostką główną będzie NVIDIA Tegra K1 w wersji dwurdzeniowej i 64-bitowej o taktowaniu 2,5 GHz. O Tegrze jako procesorze w nowym Nexusie słyszeliśmy już od dawna, ale nie wiadomo było która wersja zostanie użyta. Ta z 64-bitowym układem wydaje się bardziej prawdopodobna i coraz więcej źródeł zaczyna ją potwierdzać.

Pozostała specyfikacja nie zmieniła się na razie od poprzednich przecieków. Dlatego zobaczymy prawdopodobnie w Nexusie od HTC 8,9-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, 2-4 GB pamięci RAM oraz 16 lub 32 GB pamięci wbudowanej. Do tego zostanie prawdopodobnie dodany przyzwoity 8-megapikselowy aparat oraz pojemna bateria. Zastanawiająca jest także cena, ponieważ Google od zawsze stawiało na bardzo atrakcyjne warunki, ale nie wiadomo jak to będzie wyglądać przy tak mocnych podzespołach.

Komentarze

 • po_co_nick

  Oby z ceną nie poszaleli bo tak to brać i się nie zastanawiać

  • Janoosz

   Na pewno grubo ponad 1000zł

   • Adam

    od około 1599 zł

  • Adam

   to akurat wiadomo, bo już podali że ceny będą startować od 399 $/Euro za wersję WiFi

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona