Metalowy tablet Nexus od HTC coraz bliżej?
Ważne

Metalowy tablet Nexus od HTC coraz bliżej?

Plotki na temat nowego Nexusa znacznie przycichły po tym, jak nie ujrzeliśmy go na corocznej konferencji Google I/O 2014.  Wiele jednak wskazuje na to, że było w nich wiele prawdy.

Do urzędu regulacyjnego w Korei trafiło zgłoszenie od HTC dotyczące uzyskania zgody na sprzedaż nowego modelu. Według przecieków miałby to być aluminiowy flagowiec klasy premium, nawiązujący swoim wyglądem do HTC One. Jego sugerowane parametry i właściwości to ekran 8,9 cala 2560 x 1600 px, procesor Tegra K1 w wersji 64-bitowej (dwa rdzenie CPU), 4 GB pamięci operacyjnej, kamera 8/1,6 Mpx oraz Android L – bez nakładki Sense UI, co wskazuje na to, że przypuszczalnie będzie to kolejny Nexus (a może Project Silver?). W związku z brakiem wbudowanego modemu w procesory Nvidii, wiele wskazuje, że za łączność LTE będzie odpowiadał moduł zewnętrzny od Qualcomma.

Mimo tak doskonałej specyfikacji, tablet ma kosztować 350-400$, czyli w okolicach cen iPada Mini oraz Samsunga Galaxy Tab S 8.4. Nadal nie wiadomo jak brandowany będzie ten model, gdyż w przeciekach pojawia się jedynie kodowy, niewiele mówiący numer „0P8210000”. Plotki donoszą, że produkt może zadebiutować we wrześniu. Czy Nexus od HTC byłby wreszcie kieszonkowym tabletem z Androidem na miarę oczekiwań? Pozostaje nam czekać do premiery i przekonać się czy iPad Mini doczeka się w końcu realnego konkurenta – nie pod względem specyfikacji, a pod względem wzornictwa, jakości wykonania i płynności działania.

htc-flounder-rra.jpgr_

Ja kibicuję HTC i Nvidii z całego serca.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona