Ważne

Recenzja hybrydowego tabletu Lenovo Miix 2 10

Test hybrydowego tabletu pracującego na Windows 8.1 był dla mnie prawdziwym wyzwaniem – tym bardziej, że jest to mój debiut na łamach Tabletowo.pl. Jeśli chodzi o urządzenia mobilne, moje zaufanie do systemu od Microsoftu jest wciąż mocno ograniczone. Do tej pory nie polubiłem się również z tabletami, które za pomocą podstawki z klawiaturą, przekształcają się w swojego rodzaju laptop.

Lenovo Miix 2 10 załagodził moje uprzedzenia i przekonał nieco do gadżetów tego typu. Nie obyło się oczywiście bez wad, ale po testach moje nastawienie do hybrydowych tabletów jest zdecydowanie bardziej przyjazne.

mix2_1

Parametry techniczne Lenovo Miix 2 10:

 • czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3740
 • Windows 8.1
 • 2GB pamięci RAM
 • aparat 5 Mpix
 • kamerka przednia 2 Mpix
 • 64GB pamięci wewnętrznej
 • 10,1-calowy wyświetlacz Full HD (1920 x 1200)
 • wymiary:
  tablet: 260,9 mm x 173,2 mm x 9,2 mm
  stacja dokująca: 260,9 mm x 183,4 mm x 7,0 mm
 • port miniHDMI
 • port microUSB do transferu danych
 • zintegrowane złącze USB 2.0 (w stacji dokującej)
 • czytnik kart microSD
 • wspólne gniazdo słuchawek i mikrofonu

Zawartość pudełka:

 • tablet Miix 2 10
 • podstawka z klawiaturą
 • zasilacz (18 W, 12V)
 • instrukcja

Obudowa

mix2_6

Tydzień temu, podczas unboxingu, wyraziłem niepokój związany z podatnością urządzenia na rysy. Dziś już niestety wiem, że nie był on nieuzasadniony. Tworzywo, z którego wykonano zarówno pokrywę górną tabletu, jak i podstawkę z klawiaturą, rysuje się niezwykle łatwo. Tablet, a więc urządzenie mobilne, bardzo często zmienia swoje miejsce, dlatego dłuższe użytkowanie Miix 2 10 na pewno szybko zaowocuje mniejszymi lub większymi zarysowaniami. Konstrukcja gadżetu jest natomiast bardzo sztywna i wystarczająco “twarda”. Nawet mniej ostrożni użytkownicy, często przenoszący urządzenie w plecaku, nie powinni się martwić o wyginanie się obudowy lub jakiekolwiek wgniecenia. Jeden z naszych czytelników zastanawiał się w komentarzach pod zapowiedzią testu czy istnieje możliwość zarysowania ekranu o część z klawiaturą. Mimo że kilkukrotnie zdarzyło mi się przez przypadek wytrącić tablet z podstawki, nic takiego nie miało miejsca i wydaje mi się, że jest to raczej mało prawdopodobne.

Ładowarka

Jeśli oglądaliście filmik z unboxingu, który kilka dni temu pojawił się na Tabletowo.pl razem z zapowiedzią testów Miix 2 10, wiecie już, co znajdziemy w pudełku. Oprócz tabletu w zestawie jest również specjalna podstawka z klawiaturą, dzięki której nowe urządzenie od Lenovo możemy potraktować również jako przenośny netbook. W pudełku znajdziemy również zasilacz. Było to dla mnie małe zaskoczenie, ponieważ przyzwyczaiłem się już do ładowania mobilnych urządzeń za pomocą gniazda microUSB. Na szczęście nadal możemy skorzystać z takiego rozwiązania. Z lewej strony umiejscowiony został port microUSB. Niestety odpowiedni kabel będziemy musieli zorganizować sobie na własną rękę.

Porty i przyciski

mix2_2 mix2_5

Oprócz portu microUSB na obudowie znajdziemy również gniazdo słuchawkowe oraz port microHDMI. Obok nich umieszczono zamykaną klapkę, po otwarciu której naszym oczom ukaże się slot na kartę pamięci microSD. W wersji 3G prawdopodobnie obok pojawi się również miejsce na kartę microSIM. Jeśli często wyjmujecie kartę pamięci ze swoich urządzeń mobilnych, przenosząc ją do innych gadżetów, polecam uważać na “klapkę”, która zamyka nasze sloty. Haczyki nie wyglądają zbyt solidnie i jeśli same się nie wyrobią, to ich żywot z pewnością może skrócić nasza nieuwaga, kiedy “zamknięcie” pozostaje otwarte. Po lewej stronie obudowy znajdziemy również włącznik. W tym samym miejscu z prawej są przyciski “+” oraz “-”, z pomocą których będziemy mogli regulować głośność urządzenia. U góry umieszczono również mikrofon. Na dole znajdziemy gniazdo, z pomocą którego tablet łączy się ze swoją podstawką.

Dźwięk

Po obu stronach znajdują się również głośniki. Tablet pozytywnie zaskoczył mnie maksymalnym poziomem głośności. Myślę, że w razie potrzeby bez problemu obejrzymy film z pomocą urządzenia bez konieczności podłączania słuchawek, ciesząc się dostatecznie wysoką głośnością. Sama jakość dźwięku pozostawia nieco do życzenia. Niestety, jeśli chodzi o słuchanie muzyki, najlepszym rozwiązaniem będą słuchawki. Głośniki słabo radzą sobie z niskimi tonami, dlatego o basowych dźwiękach możemy właściwie zapomnieć. Kiedy w odsłuchiwanych utworach pojawia się więcej ścieżek, a głośność urządzenia znajduje się na maksymalnym poziomie, da się również słyszeć nieznaczne charczenie. Sytuacja zmienia się nieco po podłączeniu ekranu do podstawki. Tam znajduje się kolejny głośnik, który nieco poprawia jakość odtwarzanego dźwięku, przynajmniej jeśli chodzi o niskie tony. Miix 2 z pewnością nie dołączy do grona gadżetów dla audiofilów. Jeśli jednak głośność podczas użytkowania tabletu bez słuchawek jest dla was ważniejsza od jakości dźwięku, małe głośniczki JBL powinny sprostać oczekiwaniom. Warto również dodać, że korzystając ze słuchawek (AKG K518), jakość odtwarzanej muzyki była naprawdę dobra.

Ekran + klawiatura

Klawiatura dołączona do tabletu przeistacza nasze urządzenie w mały, poręczny laptop. Niestety, w moim odczuciu nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Oczywiście fizyczna klawiatura na pewno lepiej niż wirtualny, dotykowy odpowiednik, sprawdzi się podczas pisania dłuższych tekstów, jednak kupowanie Miix 2 z myślą o wykorzystywaniu go częściej jako komputera niż tabletu nie jest najlepszym pomysłem. Osobiście korzystam z tabletu w podróży lub w miejscach, gdzie wygodne rozłożenie się z komputerem nie jest możliwe. Klawiatura dołączona do Miix 2 wymaga od nas stabilnego podłoża. Korzystanie z tabletu w wersji z podstawką w pozycji leżącej lub “na kolanie” bardzo często powodowało “rozpięcie” urządzeń. Pół biedy, jeśli było to chwilowe rozłączenie, które po prostu przez kilka sekund uniemożliwiało pisanie. Niestety kilka razy gwałtowny ruch lub przypadkowe zahaczenie ekranu powodowały bardziej gwałtowne odpięcie się klawiatury, która tylko w określonej pozycji stabilnie trzyma się ekranu za pomocą magnesów. Tablet bardzo łatwo wpina się w podstawkę. Magnesy szybko “łapią” w odpowiednich miejscach, dzięki czemu nie musimy za każdym razem  “poprawiać” ekranu, żeby całość prawidłowo się połączyła. Jeśli jest to konieczne, wystarczy delikatny ruch w lewo lub w prawo. Podczas podłączania klawiatury nie zauważyłem również szczególnych problemów z działaniem systemu.  Dużą wadą jest niestety kąt odchylenia tabletu od klawiatury, czyli 115 stopni. Jest to jedyne możliwe położenie ekranu, co niestety nie zawsze odpowiada pozycji, w jakiej siedzimy lub trzymamy urządzenie. Odniosłem również wrażenie, że ekran w najbardziej optymalnym położeniu, przy maksymalnym podświetleniu, wciąż wydawał mi się nieco za ciemny. Szkoda również, że projektanci urządzenia nie uwzględnili opcji jakiegokolwiek podświetlenia klawiszy w podstawce.

mix2_3

W marcu, na łamach Tabletowo.pl, Kamil pisał o wadliwym panelu dotykowym w wybranych egzemplarzach tabletu. Zainteresowanych uspokajam, że w testowanym egzemplarzu ten problem ani razu nie wystąpił. W zamian za to pojawiły się małe kłopoty z gładzikiem znajdującym się w podstawce. Nie wiem czy wynika to z niedokładnego połączenia dołączanej części urządzenia z ekranem, ponieważ zdarzało się to dość sporadycznie, ale kursor czasami ginął na wyświetlaczu, a jakiekolwiek klikanie nie było możliwe. O dziwo, w tym samym czasie przyciski działały normalnie. W sytuacjach, kiedy problem nie występował, gładzik obsługiwało się jednak naprawdę wygodnie i z pewnością można uznać, że jest to jeden z lepiej zaprojektowanych elementów podstawki.

Warto także dodać, że dopinana do tabletu część z klawiaturą wyposażona jest w dwa porty USB. Dzięki temu urządzenie na pewno staje się o wiele bardziej funkcjonalne i po rozłożeniu naprawdę może zastąpić mały, przenośny komputer.

Bateria

Jedno ładowanie spokojnie wystarczało mi na cały dzień normalnego użytkowania urządzenia. Tablet służył mi głównie do przeglądania serwisów społecznościowych, oglądania filmików oraz normalnego surfowania po internecie. Jeśli jesteście przyzwyczajeni do pracy na nieco przyciemnionym ekranie, myślę, że urządzenie spokojnie wytrzyma około 7-8 godzin użytkowania. Jak pisałem wcześniej, nawet na największym rozjaśnieniu ekranu obraz był dla mnie wciąż za ciemny, dlatego, korzystając z gadżetu w domu, zdecydowanie wolałem przełożyć komfort dla oczu ponad żywotność baterii. Wciąż jednak uważam, że maksymalne podświetlenie ekranu powinno być nieco większe.

Zaskakującą sprawą był dla mnie czas ładowania. Cztery godziny przy uruchomionym urządzeniu to moim zdaniem naprawdę długo. W przypadku ładowania wyłączonego gadżetu, czas nieznacznie się skraca i urządzenie ładuje się około trzech godzin. Mowa tu oczywiście o korzystaniu z dołączonego zasilacza (18W, 12V). Mimo że nie udało mi się znaleźć jakichkolwiek informacji związanych z ładowaniem tabletu przez port microUSB, sprawdziłem tę opcję i jest ona jak najbardziej możliwa. Problem w tym, że w ten sposób możemy co najwyżej podtrzymać żywot naszej baterii. Gdyby ktoś chciał w ten sposób naładować tablet, myślę, że z pewnością musiałby wyłączyć urządzenie i poczekać dobrych kilka godzin.

Aparat

Nie spodziewałem się cudów po aparacie 5 Mpix, w jaki wyposażono tablet Miix 2 10. O ile zdjęcia wykonywane przy świetle słonecznym bez wstydu można opublikować w ulubionych profilach serwisów społecznościowych, jakość obrazów uwiecznionych w mało oświetlonych pomieszczeniach pozostawia wiele do życzenia. Niezależnie od tego czy doświetlamy się żarówką, czy po prostu robimy zdjęcia w zacienionym pomieszczeniu, na fotkach widać wyraźne ziarno. Aparat w przypadku Lenovo Miix 2 10 to niestety mało skuteczny gadżet, dlatego, chcąc uwiecznić ważny dla was moment, szukajcie rozwiązania gdzie indziej, bo ziarniste zdjęcia wykonane tym tabletem z pewnością nie będą pamiątką, o jakiej marzycie.

Działanie systemu

Windows 8.1 na Lenovo Miix 2 10 radzi sobie nie najgorzej. 2 GB pamięci RAM to wystarczająca ilość, żeby swobodnie przeglądać Internet lub korzystać z prostych aplikacji. Nawet kilkanaście otwartych w przeglądarce kart okazało się szczególnie nie zwalniać urządzenia, a praca między nimi przebiegała stabilnie. Przyznaję, że stabilność systemu i szybkość działania tabletu były dla mnie dużym i jednocześnie pozytywnym zaskoczeniem. Jest jednak druga strona medalu. Zainteresowani na pewno zdążyli nieraz już przeczytać o braku wielu aplikacji w sklepie Windows Store, do których zdążył przyzwyczaić nas Android oraz iOS. Niestety jest to jeden z powodów, dla których sam wciąż nie przekonałem się do systemu spod znaku Okna.

mix2_4

Ciekawym dodatkiem w Lenovo Miix 2 10, którego działanie bardzo chciałem przetestować, jest system rozpoznawania gestów za pomocą przedniej kamerki. Niestety, mimo wielu prób, tylko niektóre z nich działały podczas korzystania z multimediów. Bez problemu udawało mi się przełączać poszczególne odcinki serialu lub zmieniać utwory poprzez przesunięcie ręki z jednej do drugiej krawędzi ekranu. Niestety gest uniesionego kciuka, który odpowiada przyciskowi “pauza” lub wyciszające urządzenie przyłożenie palca do ust, ani razu nie zadziałało.

Podsumowanie

Lenovo Miix 2 10 z pewnością nie zastąpi nam komputera. Mimo że jego parametry jak najbardziej spełniają moje oczekiwania, jeśli chodzi o małe przenośne netbooki, jeden stały kąt nachylenia ekranu, po przymocowaniu go do podstawki, niestety dyskwalifikuje urządzenie w tej kategorii. Urządzenia mobilne, jak sama nazwa wskazuje, mają sprawdzać się podczas częstego przemieszczania. Lenovo Miix 2 10 zdaje egzamin tylko wtedy, kiedy możemy stabilnie ustawić go na stole lub biurku, nie kombinując z używaniem zestawu ekran + podstawka w niestandardowych pozycjach. Odpada więc praca w łóżku, wygodne rozsiadanie się w fotelu z urządzeniem na kolanach czy komfortowe pisanie na klawiaturze.

Jeśli chodzi o sam tablet, jakość jego wykonania i komfort użytkowania bez dołączonej podstawki z pewnością znajdą swoich amatorów. Windows 8.1 w połączeniu z czterordzeniowym procesorem 1,33 GHz i 2GB pamięci RAM działa naprawdę sprawnie. Jeśli nie macie uprzedzeń do systemu od Microsoftu, a dołączana klawiatura będzie towarzyszyć wam jedynie przy stabilnej powierzchni biurka lub stołu, Lenovo Miix 2 10 być może sprawdzi się wśród użytkowników, którzy często piszą, a nie do końca przepadają za edycją tekstu na ekranach dotykowych.

Komentarze

 • Tomasz Lenartowski

  Subiektywnie: strasznie brzydki ten tablet. Widziałem go w Media Markt i mnie odrzucił.

  • Adam

   Ale cena jest ładna.

 • asegPL

  >port microUSB do transferu danych
  oczywiście mowa o OTG, nie transferze tabletkomp, yup?
  >Nawet kilkanaście otwartych w przeglądarce kart okazało się szczególnie nie zwalniać urządzenia,
  w Metro UI wszystkie inne karty, prócz aktualnie otwartej są frezowane, o ile dobrze zauważyłem
  >braku wielu aplikacji w sklepie Windows Store, do których zdążył przyzwyczaić nas Android oraz iOS.
  i mnóstwo śmieci, w tym płatnych (sic!) udających przydatne apki (operę, bbm, itp.). Silnik wyszukiwania w sklepie też wiele do życzenia pozostawia.
  I jeszcze pytanie: w klawiaturze jest dodatkowe aku?

  • dokladnie tak ;P

  • Ej. Jak ostatnio zaglądałem do tego komentarza to wyświetliły mi się tylko 2 jego linijki. Teraz rozumiem tweet :D

   • asegPL

    Sry, edytowałem, bo enter zamiast dać linijkę niżej opublikował koment :P

  • mobile4you

   “frezowane”?

   • asegPL

    freezowane

 • Sony

  ALE – jako jedyny z tanich – poniżej 2000 zł – 10 calowych tabletów ma FULL HD oraz 64 GB Pamięci.

  Fakt, że dok jest nie jalszczęśliwiej rozwiązany – jak ktoś bardzo rzadko dokuje tablet to MIIX 2 powinien go zadowolić.

 • racuch

  Swego czasu oglądałem tablet w Media, Saturnie i Sferisie. Wszędzie ekran był stanowczo za ciemny (na maksymalnym podświetleniu), co zdaje się potwierdza recenzent.Szkoda FHD ale chyba lepiej brać switcha.

  • tom

   Musisz wyłączyć czujnik światła. Ja tak zrobiłem i ekran świeci jak nigdy ;)

 • jaki kąt

  Ten tablet naprawdę siedzi w stacji pod kątem 100 stopni ??? Patrząc na zdjęcia w necie wydaje się że jest to przynajmniej 110 stopni. Wziąłem kontomierz i ustawiłem mojego asusa z dokiem na 100 i ekran w lenovo wydaje się bardziej pochylony.

  • mobile4you

   Na innym serwisie podają nawet 115 stopni.

   • jaki kąt

    Czy oni nie potrafią posługiwać się kontomierzami? No i w końcu jaki to kąt.

  • Nie miałem kątomierza pod ręką, więc info o odchyleniu było z netu, ale nie miałem również podstaw, żeby negować bo na tyle właśnie wygląda ;) Jest odrobinę odchylony w tył od kąta prostego więc jak najbardziej może to być 100 stopni.

   • jaki kąt

    W necie było też info o 115 stopniach, i komu tu wierzyć. Albo się robi rzetelne recenzje albo lepiej nie robić wcale.

    • Potwierdzam i poprawiam. 115 stopni. Zmierzone przed chwilą. :)

     • jaki kąt

      Dziękuję za informacje.

 • meduza

  Przy jakiej jasności ekranu była robiona filmowa recenzja ?

  • Przy maksymalnej. Tak jak pisałem / mówiłem: nawet ta maksymalna jasność była dla mnie nieco przytłumiona.

   • Nie wiem jak ten model twój wyglądał i był ustawiony ale miałem taki nowy Miix 2 kilka dni temu w ręku w Saturn bo się zastanawiam nad zakupem i jasność była dla mnie ok .

    Z tego co napisane to ekran jest FHD więc powinien dawać kopa w porównaniu z innymi gorszymi IPS a ty nagle twierdzisz że jest słabo i ciemno ?
    To dość nie spójne z tym co inni piszą w necie testerzy porównując T100 lub inne tablety … najwyrażniej uważają że ekran Miix2 bije na głowę konkurencję w tym segmencie małych tabletów

    • Moon

     W Saturnie w Poznaniu w City Center miałem możliwość zobaczenia T100 i Miix 2 obok siebie i ekran w Miix 2 był pod każdym względem lepszy od Asusa (jasność, rozdzielczość, nasycenie kolorów)

    • Karol

     Słaba jasność to nie wada, to konsekwencja wysokiej gęstości pixeli, a wraz z nimi elementów sterujących. Z pewnością diody są bardzo jasne, ale tu to może nie wystarczać. Z resztą używanie tabletu z taką rozdzielczością na dworze nie jest dla mnie sensowne(na androidzie można ustawić dpi – na windows nie), chociaż to tylko moje podejście. Producent musi wybrać między żywotnością podświetlenia i baterii, a jasnością.

     Druga sprawa, Używanie tabletu wieczorem/w nocy jest bardziej komfortowe przy bardzo ciemnym ekranie

 • kris

  I ja tu zdecydować się na kupno przy takiej nie spójnej recenzji

 • uru28

  Na ten czas patent ASUSA z dokiem chyba jest najbardziej optymalny.Minus to konieczność (po jakimś czasie,u mnie po 1,5 roku) konieczność dokręcenia śróbek uchwytu.Plusem jest stabilność i pełna regulacja kąta pochylenia ekranu.Niestety jasność ekranu jest bardo ważna w sprzęcie który zabieramy ze sobą na zewnątrz.Te dwie kwestie dyskwalifikują Mix2 u mnie..

 • Krzysiek

  Jak 3h ładowania to dlugo to wez sie puknij w ten pusty łep. Swoją drogą, recenzja okropna i nie było nic o wydajności urządzenia.

  • Tak to jest jak fanboys Android dostaje tablet z WP8.1 to zawsze będzie szukał dziury w całym

   Mam tablet 7 cali z android i też się ładuje 3-4 godziny , to samo dotyczy Nexus5 lub SGS2 trzeba go ładować minimum 4 h

   Nie jeden raz to obserwuję jak każdy bubel jest zachwalany i polecany a jak W8.1 to ekran słaby a to gier za mało lub inne farmazony

   • Desolation

    ciebie już chyba tylko tutaj nie zablokowali… :) a tak spokojnie było :( szkoda

 • Azawakh

  Aktualnie szukam dla siebie tabletu hybrydowego i to jest moim zdaniem całkiem ciekawe urządzenie. Jak widzę lepiej wyposażone niż Asus Transformer Book T100 bo posiada dwa aparaty foto czego brak Asusowi. Do tego można nabyć wersję z 3G (ciekawe czy będzie 4G?) no i całkiem fajna klawiatura. Całość robi na mnie bardzo dobre wrażenie. Na spokojnie muszę przemyśleć ewentualny jego zakup.

  • Ja już kilka razy przymierzałem się do zakupu w media ale ciągle zastanawiam się czy nie dołożyć do innej wersji mocniejszej które są już za granicą a w Polsce nadal tylko ta uboga za 1500 zł.

   • Desolation

    a ja się nazir kilka razy przymierzalem do zakupu kukuryźnika ale ciągle się zastanawiam bo ponoć cesna ma lepszy silnik i skrzydła nie odpadają po drugim locie… sam nie wiem co radzisz bo inaczej się będe zastanawiał tyle co ty nad zakupem :) czyli nie kupię nigdy :)

    • Mam zasadę że jak coś potrzebuję i wspominam to kupuję.
     Wszystko mam realnie prywatnie na posiadaniu na 100% i nie pitolę farmazonów jak inni gimnazjaliści licealiści

 • Bardzo fajny tablet z ekranem FHD i rozmyślam coś takiego sobie kupić , może niebawem w Polsce będą wersje z 3G i ekranem 11 cali 128/256 GB SSD / i3/i5 do wyboru bo zagranicą już są takie modele Lenovo Miix 2 ’11

 • Aditor

  Recenzent źle podszedł do tematu. Powinien recenzować to urządzenie ja stricte Tablet a nie Notebook. Stacja dokująca to tylko dodatek.
  W takim urządzeniu az się prosi o miejsce na dodatkowy akumulator w stacji dokującej który możemy dokupić. jesli jest nam potrzebny.

 • Azx

  Co za pajac to pisał- Miixa mozna ladowac takze przez micro-usb slot – wiec problem ladowarki odpada

 • Jacek Kapela

  Oglądałem ten model w Saturnie i tak tu trafiłem szukając jego recenzji. Cena w Saturnie (początek listopada 2014) 1399 co wydaje się bardzo rozsądne za nowe urządzenie z 64GB Flash, licencjonowanym, pełnym Windows i licencjonowanym pęłnym MS Office w wersji dla użytkowników prywatnych o fajnym designie. Moje zaniepokojenie wzbudził procesor. Jak wiadomo Atom zwykle oznaczał dramatycznie niską moc obliczeniową a co za tym idzie okropnie mułowate działanie. CPU Benchmark tego procesora wynosi 1074 czyli jest mniej więcej na poziomie Intel Core2Duo 1,66 Mhz który mam w moim starym latopie Dell D620 sprzed wielu lat, który obecnie uzywa moje dziecko i który to CPU ledwo daję radę Windows 7. Nie sądzę żeby było zbyt różowo na Windows 8 który zapewne ma większe wymagania sprzętowe mimo że autor recenzji twierdzi inaczej. Poszukuje od jakiegos czasu tabletu z możliwością dołączenia klawiatury do przenośnego użytkowania “na mieście” lub na wyjazdach. Aby takie urządzenie miało spełniać swoje zadanie musi mieć przede wszystkim baterię dużej pojemności wystarczająca na co najmniej 6 godzin ciągłej pracy. Od ponad roku meczę się z tabletem Samsung Galaxy Tab 2 7.0. Jego czas pracy na baterii jest niestety krótki i wynosi zwykle nie więcej niż 4 godziny przy włączonym WiFi, komfortowej jasności ekranu i głównie surfowaniu po sieci. Palec jako wskaźnik na ekranie dotykowym też niestety często nie jest dobrym wyborem, szczególnie przy małym ekranie a pisanie palcem po ekranie jest w dłuższym dystanie męką. Tu mamy możliwość dołaczenia klawiatury i korzystania z touchpada oraz pełny ekosystem Windows jak rozumiem, co dla wielu, w tym dla mnie, jest wielką zaletą w porównaniu do bardzo ubogiego Androida w którym nawet stworzenie kont dla różnych użytkowników było przez długi czas wielkim problemem. Pytanie tylko co z wydajnością Flash w tym urządzeniu. Waga urządzenia jest rozsądna (600 gram) ale klawiatura dokłada kolejne 400 gram co razem daje ponad kilogram. 10 cali jest to z grubsza największy rozmiar jaki jestem w stanie zaakceptować do celów przenośnych. Ma też normalny port USB w doku i ma Bluetooth więc łatwo podłączyć bezprzewodową myszkę jeśli trzeba. Urządzenia do szerokości 125mm (czyli tablety do 8 cali) mieszczą się jeszcze w kieszeni kurtek. Ten niestety wymaga już noszenia w odzielnej torbie. Nie wiedzieć czemu Lenovo podaje że maksymalna obsługiwana karta microSd to 32GB podczas kiedy karty 128GB SDXC można już kupić za 60 zł więc byłoby szkoda gdyby nie były obsługiwane.

  Po przeczytaniu recenzji na nootebook check moje obawy o CPU się potwierdziły. Przy większym obciązeniu CPU wzrasta znacznie temperatura co jest kompensowane spadkiem taktowania procesora w okolice 300 MHz co daje nam zabawkę sprzed komuterowych wieków a nie subnotebook. Jeśli chodzi o baterię to wytrzymał ok. 4h na pełnym podświetleniu i około 6H przy komfortowym podświetleniu surfując po necie za pomoca WiFi. Natomiast długo sie ładuje. Trzeba nosić ze sobą dedykowany zasilacz sieciowy jak do notebooka żeby miało to ręce i nogi. Można ładować przez MicroUSB ale trwa to wieki. Wynika z tego że byłby OK gdyby jego wąskim gardłem nie był dziadowski CPU.

 • marcinel

  Mialem ten tablet przez 24 godziny,na szczescie ulegl awarii i otrzymalem zwrot pieniedzy.Glosniki w podstawce trzeszcza,podstawa czesto nie laczy z ekranem,samo polaczenie i styk bardzo czesto nie kontaktuja.Jest to mega szajs.O wiele lebiej kupic asus At 100.Nigdy wiecej lenovo.

 • skydiver

  Ciemny ekran to bzdura – jest piekielnie jasny. Bo zakupie też mi się wydawał ciemny, mimo ustawienia na max jasności. Wystarczy wyłączyć adaptację podświetlenia w ustawieniach i ekran się rozświetla bardzo jasno, pięknymi nasyconymi kolorami ! Świetny sprzęt, wszystko chodzi niebywale płynnie i szybko!

 • pajur

  Cóż
  Wlaśnie go kupiłem….
  Ok – ma wady – to tylko rzecz – musi mieć wady by było co poprawiać i budować lepsze
  Jak na chwile obecną – każda z wymienionych zalet – potwierdzam
  Najwieksza jak dl amnie wada – brak wbudowanego modemu 3G
  Obraz rzeczywiście minimalnie za ciemny – raczej kwestia przyzwyczajenia
  Żadnych problemów z płynnością, rewelacyjny głos (jbl w klawiaturze – świetny pomysł, przy ustawieniu go głośnikiem do siebie – można śmiało oglądać filmy z odległości nawet 3 metrów wyraźnie słychać)
  Zdecydowanie mile mnie zaskoczył, spodziewałem się gorszego sprzętu zwłaszcza po tych pseudoznawczych komentarzach i podobnych testach :)
  Wielki PLUS :)

 • Kacper

  Pomocy nie długo kupuje tableta (myśle takiego)Myślicie że jest dobry ? Ale bez podstawki !Czy ktoś wie czy można kupić samą podstawkę ? Jak tak to gdzie? Pomocy

 • kkk

  chlopaku daj sobiecspokuj z nagrywaniem filmow bo jestes tak prymitywny, ze nie da sie tego sluchac. Zadnych logicznych wnioskow i uwag. Oddzielna ladowarka to wielki plus bo masz wolne usb!!!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona