Wiko VIEW

Tablety Lenovo Miix 2 z wadliwym panelem dotykowym

Lenovo-Miix-2

Użytkownicy tabletów Lenovo Miix 2 nie są zbytnio zadowoleni, ponieważ ich sprzęty w losowych momentach odmawiają współpracy. Na forum producenta tłumnie wypowiadają się właściciele rzeczonych tabletów i narzekają, że panel dotykowy przestaje reagować i interpretować wydawane komendy.

W kilka miesięcy po uruchomieniu sprzedaży Miix 2 Lenovo zalicza wpadkę. Użytkownicy borykają się z bardzo frustrującym problemem. Najczęściej pomaga restart tabletu i ekran działa normalnie do… następnego zawieszenia się. W innych przypadkach Lenovo zajmowało się przysłanymi tabletami na warunkach gwarancyjnych. Niestety, ale po powrocie urządzenia z serwisu usterka dalej dawała o sobie znać. 

Wiele wskazuje na to, że winowajcą problemu jest oprogramowanie. Aktualizacja firmware powinna pomóc. Jednak jak do tej pory firma nie zareagowała na tyle skutecznie, byśmy mogli donieść Wam o pozytywnym finale tej sprawy. Póki co właściciele Miix 2 muszą czekać na stosowany update sterownika ekranu dotykowego.

źródło

Komentarze

 • Albo stosowny update systemu.

 • Bart

  W Dell Venue 11 Pro było DOKAŁDNIE to samo :) – wariujący dotyk i częste resety :)

  Na szczęście Dell nie “ściemniał” tylko błyskawicznie wydawał poprawki – ja nie miałem duzych problemów – ale – wiele osób tak.

  W Grudniu kupiłem V11P – a już w Styczniu był pierwszy BIOS a końcem Gr€dnia pojawił sie Firmware do “dotyku” – poprawił dużo – w Lutym pojawiła się kolejna wersja A10, która wyeliminowała prawie do zera problemy.

  Więc Lenovo – mam nadzieję – że tez podejdzie tak do sprawy.

  Ja rozumiem, ze można zawalić – ale – o klasie producenta decyduje – PODEJŚCIE – do tematu – i to jak szybko usuwa problemy

 • Lenovo miix 2 10 user

  Miałem problem z typowy z ekranem dotykowym. Nie działał.
  Dzwonię do Lenovo- mówią mi, że trzeba przywrócić ustawienia fabryczne.
  Wywalić wszystkie moje dane zgromadzone.
  Olałem ich. Myślę, będę używał komputera bez funkcji ekranu dotykowego.
  Pytam się kolegi informatyka co robić.
  Mówi mi. Naciśnij prawym przyciskiem myszy na mój komputer. Zarządzanie. Menadżer urządzeń. Interfejs HID tam gdzie jest żółty trójkąt. Aktualizuj sterownik. Wyłącz sterownik. Wyloguj i zaktualizuj system Windows. Włącz komputer. Włącz sterownik.
  Działa. Bez wykasowywania danych. SUPER.

  • Kasia

   Genialne w swej prostocie i działa. Dziękuję bardzo! :)

   • BigZbig

    Witam,
    A jeśli już to nie pomaga ? Żółty trójkąt nie da się poprawnie wlaczyc z powodu błędu 10.Pomomo tych aktualizacji dotyk dalej nie działa. Ktos ma jakies propozycje ?

  • kriswolf

   Ten sposób działa do następnego razu, po czasie problem wraca.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona