Ważne

Asus Transformer Book T100 bardziej premium w wersji T100TAM. Z lepszym procesorem i ekranem oraz aluminiową obudową

Chyba nikomu nie trzeba przypominać bądź przedstawiać jednej z najciekawszych hybryd z Windowsem 8.1 dostępnych na rynku, biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości i oferowanych paramterów technicznych, mianowicie Asusa Transformer Book T100. Dotychczas urządzenie było dostępne wyłącznie w plastikowej wersji. Powstała jednak wersja sprzętu z aluminiową obudową, która ma się charakteryzować również kilkoma usprawnieniami pod względem technicznym. Mowa o Asusie Transformer T100TAM.

Dla osób, które uważnie śledzą przecieki z technologicznego światka, nazwa kodowa T100TAM powinna już coś mówić. Jakiś czas temu bowiem sprzęt o takim oznaczeniu pojawił się w FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności). Nie było wtedy jednak wiadomo na jego temat zupełnie nic. Zmieniło się to w momencie, gdy sprzęt powędrował w ręce pierwszych redakcji (m.in. TLBHD.com), które postanowiły się podzielić pierwszymi, przedpremierowymi wrażeniami na jego temat. Dzięki temu dowiedzieliśmy się na jego temat całkiem sporo.

asus-transformer-book-t1000tam-aluminium

W wielkim skrócie: Asus Transformer Book T100TAM oferuje szybszy procesor, nieco lepszy wyświetlacz oraz metalową obudowę, ale wyłącznie w części tabletowej (przez co jest nieco cięższy od T100TA – waży 605 g vs 550 g w T100TA) – dock pozostał plastikowy. Jeśli chodzi o szczegóły, pod obudową T100TAM znalazło się miejsce dla czterordzeniowego procesora Intel Atom Z3775 (zamiast Z3740) i innej matrycy niż w T100TA, która cechuje się lepszym odwzorowaniem barw.

Pozostałe parametry techniczne Asusa Transformer Book T100TAM nie uległy zmianie względem wersji T100TA, zatem do zapoznania się z nimi zapraszam w recenzji tego modelu.

Co ciekawe, cena modelu ma nie ulec zmianie. Transformer Book T100TAM ma być dostępny w cenie wynoszącej 399 dolarów za wersję 64GB z klawiaturą (dokładnie tyle samo kosztowała zeszłoroczna wersja T100TA).

Komentarze

 • kor

  tab czy book? Blad w tytule, wstyd

  • Powinnam się przez to biczować cały dzisiejszy dzień? Serio?

   Mylić się jest rzeczą ludzką.

   Dziękuję za uwagę.

   • kor

    Moje fantazje seksualne nie sięgają tak daleko, ale byłby to ciekawy widok.

   • tmaska

    dzien dobrý , a czy bedzie recenzía ASUS vivo tab note 8 , dziekuje za info

  • Po co od razu pisać, że wstyd? Nie lepiej skorzystać z naszej nowej funkcji raportowania błędów? Wystarczy, że klikniesz jednocześnie Shift oraz Enter i spokojnie będziesz mógł wysłać Kasi wiadomość, że pomyliła się w tytule. Lubimy wbijać szpile, no nie? Przecież każdy czasami się myli :D

 • – Jaki to model?
  – Asus Transformer Book T100TAM

  Tylko Samsung mógłby wymyślić dłuższą i mniej znaczącą nazwę ;)

  • Tomasz Lenartowski

   Ciesz się, że nie ma tam jeszcze “Eee Pad”

   • Asus Transformer Book T100TAMIHDSFVBAKSDNVASDGB#$%^#$^@$#%#%

    • Tomasz Lenartowski

     dodaj jeszcze na końcu “PRO” i będzie ładnie

     • Tylko samsung jest godzien, żeby 8-calowego androida nazwać PRO ;)

     • Tomasz Lenartowski

      Ale to nie jest 8-calowy Andrut

  • Mihau

   T100 tu, T100 tam… To pewnie o to chodziło!

   I tak nie przebiją samych siebie z czasów Eee PC, przecież wtedy mieli dziesiątki modeli typu 1005H, 1008C, 901, 1234XYZ itd. – i wszystkie różniły się między sobą głównie obudową albo rozmiarem dysku twardego :D.

  • rysib

   Piotrek, musisz poznać nazwy obiektywów marki Tamron. Tam dopiero są ciekawe nazwy.

 • Nati

  A co z LTE? Czy ten model osiada? Bo wcześniej słyszałam że dziś ma być premiera modelu z LTE

 • Nati

  Masakra! TA, TAF, TAL, TAM, jak w tym wszystkim się połapać??

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona